Angle down Atgal

Aptartas Gruzdžių centrinės dalies renovacijos projekto planas

Svarbus susirinkimas vyko Gruzdžių seniūnijos salėje, kur buvo pristatomi būsimo Gruzdžių centrinės dalies renovacijos projekto plano pasikeitimai. Į susirinkimą atvyko Šiaulių rajono savivaldybės vadovai – meras Antanas Bezaras, administracijos direktorius Gipoldas Karklelis, administracijos skyrių vadovai, specialistai.

Prieš kurį laiką susirinkę gruzdiškiai buvo aptarę, ką norėtų įgyvendinti vykdant projektą „Gruzdžių miestelio bendruomeninės ir viešosios infrastruktūros kompleksiškas atnaujinimas“.

Savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėjas Alfredas Budrys informavo susirinkusius apie šio projekto neatitikimą projekto finansavimo aprašo nuostatoms, kurios buvo išaiškintos kitaip, negu buvo galima parinkti norimus sprendinius. Todėl dabar svarbu viską pataisyti.

Savivaldybės administracijos Investicijų ir projektų valdymo skyriaus vedėja Simona Striogienė išsamiai paaiškino projekto pasikeitimus. Anot jos, yra keičiami projekto įgyvendinimo objektai. LR Vidaus reikalų ministerija išaiškino projektų finansavimo aprašo nuostatus. Esminis pasikeitimas yra tas, kad gatvių apšvietimas, kuris buvo suplanuotas kaip atskira prioritetinė projekto dalis, įtrauktas į bendrą prioritetinę sritį, kurioje fiksuojamos susisiekimo komunikacijos, t.y. – šaligatviai, pėsčiųjų ir dviračių takai ir kt. Kadangi pagal aprašą finansavimas projekte negali viršyti vienai prioritetinei sričiai 50%, būtina keisti sprendinius, sumažinant lėšas, skiriamas susisiekimo komunikacijai ir įtraukiant papildomų veiklų.

Meras Antanas Bezaras ir administracijos direktorius Gipoldas Karklelis kreipėsi į gyventojus ir siūlė aptarti alternatyvius projekto sprendinius. Buvo pasiūlyta, kad, mažinant lėšas susisiekimo komunikacijai, investuojama bus į Dariaus ir Girėno gatvės atkarpą nuo aikštės iki seniūnijos. Čia bus įrengiami nauji šaligatviai, apšvietimas, sutvarkomos elektros linijos. Greta aikštės sutvarkymo darbų, planuojama sutvarkyti teritoriją su ten esančiais apleistais pastatais, juos nugriaunant, sutvarkant teritoriją, įrengiant želdynus, išplatinant šaligatvį, įrengiant šiek tiek mažosios architektūros. Taip pat, šalia tvarkomos Dariaus ir Girėno gatvės, planuojama įrengti vaikų žaidimo aikšteles. Greta seniūnijos planuojama sutvarkyti skverą, įrengiant želdynus, takus, papildomai pastatyti treniruoklių vyresnio amžiaus grupės žmonėms.

Viso iš Europos Sąjungos lėšų finanuojamo projekto suma yra 341 tūkst. eurų. 15% prie projekto prisideda Šiaulių rajono savivaldybė. Projektas turi būti baigtas per 36 mėnesius.

Gyventojai susirinkimo metu aptarė siūlomus projekto pakeitimus, išsakė savo nuomonę apie Gruzdžių miestelio tvarkymą ir vykdomus projektus.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite