Angle down Atgal

Aptarta COVID-19 situacija Zarasų rajone: serga 1 žmogus

Įvyko Zarasų rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdis, kuriame buvo aptartos koronaviruso pandemijos suvaldymo problemos ir numatyti uždaviniai.

Posėdžio dalyviams buvo pateikta Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie sveikatos apsaugos ministerijos Utenos departamento informacija apie tai, kad šiuo metu Zarasų rajone yra patvirtintas tik vienas COVID-19 ligos atvejis. Sergantysis izoliuojasi, niekur nesilankė, simptomų nejaučia.

Buvo pabrėžta, kad daugėjant koronaviruso atvejų, rizikoms valdyti būtinas svaresnis pačių žmonių indėlis. 

Taip pat aptarta situacija dėl COVID-19 ligos Lietuvoje ir savivaldybėje. Pasitarimo dalyviai konstatavo, kad šiuo metu Zarasų rajonas pagal epidemiologinį rodiklį (14 dienų suminį sergamumo rodiklį 100 tūkst. gyventojų) yra priskirtas žaliajai zonai. Lietuvoje 100 tūkstančių gyventojų tenka 201,8 susisirgimų atvejo, o Zarasų rajone tik 6,7 atvejo. Zarasų rajono savivaldybė yra atspariausia koronaviruso infekcijai šalyje. 

Posėdyje pabrėžta,  kad sergamumo plitimas ir patekimas į kitą zoną (geltonąją ar raudonąją) priklauso nuo pačių gyventojų elgsenos ir atsakomybės laikantis Valstybės lygio ekstremalios situacijos vadovo sprendimuose numatytų veiksmų.  

Numatytas ir šios ligos prevencinių priemonių vykdymas rajono Savivaldybės teritorijoje. Šiuo metu Zarasų rajono savivaldybės administracija priima klientus „vieno langelio“ principu. Zarasų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus pirmame aukšte taip pat veikia „vienas langelis“, netrukus jis bus įrengtas ir antrame aukšte. Į  Zarasų miesto seniūniją ir Socialinės paramos skyrių gyventojai bus priimami „vieno langelio“ principu.

Posėdyje aktualiais pandemijos suvaldymo klausimais kalbėjo  rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, mero pavaduotojas Arnoldas Abramavičius, rajono Savivaldybės administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas, Socialinės paramos skyriaus vedėja Alina Sklinsmontienė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite