Angle down Atgal

Aplinkos ministras pristatė miškininkams urėdijų reformą

Aplinkos ministras Kęstutis Navickas penktadienį susitiko su miškų urėdijų atstovais, kuriems pristatė numatomą įgyvendinti valstybinių miškų ūkio valdymo pertvarką. Susitikimo metu aptarta pertvarkos eiga, būsimos valstybės įmonės „Valstybinių miškų urėdija“ struktūra, išklausyti miškininkų pasiūlymai.

K. Navickas pabrėžė, kad visi urėdijų darbuotojai, išskyrus vadovus (urėdus), išsaugos savo darbo vietas. Miškininkams bus užtikrintas darbo santykių stabilumas, laikomasi darbuotojų darbo, ekonominių bei socialinių teisių. Reorganizuojamų miškų urėdijų darbuotojams darbo sutartyse bus išsaugotas nepertraukiamasis darbo stažas bei kitos Darbo kodekse numatytos garantijos ir lengvatos.

Darbo vietas išlaikys eiguliai, girininkai, t. y. tiesiogiai su mišku dirbantys žmonės. Planai sumažinti dabartinį administracinį urėdijų aparatą išlieka, numatoma atleisti iki 400 darbuotojų.

Ministras taip pat patikino, kad tolesni pokalbiai ir diskusijos dėl reformos netrukus persikels į kiekvieną iš 42 dabartinių miškų urėdijų.

Seimui liepos mėn. priėmus Miškų įstatymo pataisas, nutarta naikinti Generalinę miškų urėdiją, o vietoje 42 miškų urėdijų planuojama įsteigti valstybės įmonę su 26 regioniniais padaliniais (tai yra orientacinis padalinių skaičius, dėl galutinio bus apsispręsta vėliau). Valstybės įmonės „Valstybinių miškų urėdija“ centrinė būstinė įsikurs Panevėžio rajone.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite