Angle down Atgal

Aplinkos ir paveldo saugojimo sąjūdžio įkūrėja – prieš irklavimo čempionatą Trakuose

Rugsėjo 2-ąją Tarptautinei irklavimo federacijai (FISA) pasirinkus Lietuvą rengti 2023-iųjų pasaulio irklavimo čempionatą, šaliai būtų ne tik ekonominė nauda, bet ir pirmosiomis tokio rango olimpinės sporto šakos suaugusiųjų varžybos valstybėje po nepriklausomybės atkūrimo.

Tačiau, kaip šeštadienį rašo „Lietuvos rytas“, prieš tokius planus pasisako Aplinkos ir paveldo saugojimo sąjūdžio įkūrėja Lina Leparskienė, FISA vadovams apskundusi Lietuvą dėl esą neišdiskutuotų dalykų, būtinų čempionatui surengti.

„Pasigedome, kad nei Trakų valdžia, nei sporto vadovai nediskutavo apie tai su visuomene. Jau ne kartą Trakuose esame susidūrę, kad nepaisoma visuomenės nuomonės opiais gamtos bei paveldo klausimais ir projektai vis tiek yra plėtojami“, – sako L. Leparskienė

Prognozuojama, kad vien sportininkų, trenerių, svečių ir žiūrovų nakvynė Lietuvoje atsieitų nuo 2,5 mln. eurų iki 3,1 mln. eurų. Organizacinio komiteto išlaidos sudarytų apie 1,1 mln. eurų, o lankytojų ir aistruolių – apie 690 tūkst. eurų. Čempionato metu į Lietuvą atvyktų apie 2 tūkst.-2,5 tūkst. dalyvių ir aptarnaujančio personalo, 6,5 tūkst. turistų ir sirgalių, maždaug 250 žurnalistų.

Jeigu čempionatas vyktų Trakuose, tam valdžia biudžete numatytų 2 mln. eurų.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite