Angle down Atgal

Apklausa: dažniausiai įrankiai sugenda panevėžiečiams, o rečiausiai – kauniečiams

Statybinės technikos ir įrangos nuomos įmonės užsakymu atliktos gyventojų nuomonės apklausos duomenimis, panevėžiečiai dažniausiai sugadina pasiskolintą ar išnuomotą namų ūkyje naudojamą įrangą. Panevėžyje išnuomotos technikos gedimus patiria daugiau nei penktadalis (22 proc.) apklaustųjų, kai Kaune beveik tris kartus mažiau. Vos 8 proc. kauniečių teigė buities darbus pabaigiantys įrankių gedimu.

Tapkite mūsų draugu „Facebook“ ir sekite svarbiausias naujienas!

Įrangos gedimus apklaustieji patiria namų ūkyje atlikdami tiek smulkius darbus – kabindami lentyną, gręždami ar kaldami, tiek imdamiesi sudėtingų santechnikos ar apdailos darbų.

Jaunesniems įrankiai genda dažniau

Šiauliečiai kiek atsilieka nuo panevėžiečių – 17 proc. apklaustųjų Šiaulių gyventojų patyrė išnuomotos įrangos gedimus buities darbų metu. Vilniuje pasiskolintus įrankius teigė sugadinę tik dešimtadalis apklaustųjų, nors vilniečiai labiausiai linkę skolintis ar nuomotis techniką. Klaipėdiečiai skolintą įrangą sugadina taip pat dažnai kaip sostinės gyventojai (10 proc.). Apibendrinant penkių didžiųjų Lietuvos miestų rezultatus, išnuomotą ar pasiskolintą įrangą sugadina 9 proc. apklaustųjų.

„Apklausa parodė skirtingus Lietuvos miestų gyventojų įpročius naudojantis buities darbams skirta technika. Kasdienėje savo veikloje taip pat pastebime, jog vienuose regionuose žmonės yra atidesni, rūpestingesni, kituose – mažiau paiso instrukcijų ir saugos reikalavimų. Įrangos gedimai yra susiję ir su galima susižalojimų rizika, todėl nuolat edukuojame savo klientus apie tinkamą išnuomotos įrangos naudojimą namų buityje“, – teigia įmonės veiklos vadovas Mindaugas Šilobritas.

Tyrimo rezultatai taip pat atskleidė, jog skiriasi ir skirtingų amžiaus kategorijų atstovų elgsena. Jaunesni apklausos dalyviai teigė dažniau sugadinantys išsinuomotą ar pasiskolintą įrangą nei vyresnės kartos atstovai. Pavyzdžiui, tarp 25-35 metų amžiaus apklaustųjų gedimus patyrusiųjų yra 12 proc., kai 45-65 amžiaus grupėje įrangos gedimus patyrusiųjų yra 9 proc.

Stocksnap.io nuotr.
Stocksnap.io nuotr.

Skolinasi iš draugų ar kaimynų

Skolintis įrangą Lietuvoje gana populiaru – buities darbams trūkstamus įrankius iš draugo ar kaimyno skolinasi daugiau nei du trečdaliai (70 proc.) apklaustųjų. Techniką iš specializuotos parduotuvės nuomojasi 41 proc. gyventojų.

Draudimas labiau domina jaunimą

Viena iš galimybių išvengti finansinių nuostolių sugadinus pasiskolintą įrangą ar techniką – tai įrangos draudimas. Daugiau nei du penktadaliai (43 proc.) apklaustųjų teigė esant galimybei pasinaudotų namų ūkiui skirtos įrangos draudimu. Šia paslauga labiau domėtųsi 25-35 metų apklaustieji, tarp kurių norinčių rinktis draudimą yra beveik pusė (46 proc.). Tarp 35-45 metų apklausos dalyvių norinčių pasinaudoti įrangos draudimu yra kiek mažiau – 40 proc.

Lyginant apklausos rezultatus tarp apklaustųjų penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, išnuomotos ar pasiskolintos įrangos draudimas labiausiai domina kauniečius (51 proc.). Kituose miestuose įrangos draudimu, jei tokia paslauga būtų teikiama, domėtųsi maždaug du penktadaliai apklaustųjų (40 proc.).

Gyventojų apklausą apie jų įpročius naudojant įrangą namų ir sodo ūkio darbuose atliko tyrimų bendrovė „Norstat“. Apklausos metu buvo apklausti 600 gyventojų didžiuosiuose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite