REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2017 m. Spalio 10 d. 11:01

Apklausa: dauguma verslą planuojančių jaunuolių linkę skolintis

Vilnius

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


16650

Skolintis verslo pradžiai ketina net keturi penktadaliai jaunuolių iki 25 metų ir mažiau nei ketvirtadalis vyresnių nei 46 metai gyventojų, rodo apklausa. Beveik pusė savo verslą norinčių pradėti gyventojų planuoja imti paskolą.

Tyrimą inicijavusios įmonės laikinasis generalinis direktorius Algis Skiauterė teigia, kad šis pasiskirstymas neturėtų pernelyg stebinti, nes skirtingo amžiaus gyventojai nevienodai vertina finansų rinkos galimybes ir skolinimosi riziką.

„Didesnis jaunimo susidomėjimas verslo paskolomis iš dalies paaiškinamas jų optimistiniais lūkesčiais dėl ateities. Be to, dabartiniai dvidešimtmečiai paskutinės rimtos finansinės krizės metu dar nebuvo finansiškai nepriklausomi, tad natūralu, jog daugelio jų požiūris į skolinimąsi anaiptol nėra konservatyvus“, - teigia A. Skiauterė.

Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) prezidentas Mantas Zakarka mano, kad jaunimo polinkį skolintis verslui galima aiškinti kintančiu požiūriu į verslo riziką ir geresniu įvairių Europos Sąjungos (ES) investicijų priemonių išmanymu.

„Jauni žmonės mažiau bijo rizikuoti, o turėdami gerą idėją siekia kuo greičiau ją įgyvendinti bei taip užsitikrinti savo vietą rinkoje. Be to, stipriai gerėja ir finansinis raštingumas bei įvairių finansavimo galimybių vertinimas. Jauni žmonės geba ir nebijo pasinaudoti ES fondų ir kitų programų lėšomis finansuojamais instrumentais“, - teigia LiJOT prezidentas.

Verslo psichologė, mokymų ir verslo vystymo kompanijos „DOOR Training and Consulting Baltic“ konsultantė Laura Rimkutė mano, kad natūralu, jog vyresni asmenys linkę mažiau galvoti apie galimybę imti paskolą nuosavo verslo pradžiai ar plėtrai.

„Apie 40-uosius gyvenimo metus žmonės jau paprastai būna karjeros aukštumoje, didelio pajamų augimo nebesitiki, todėl skolinimasis, įvertinus riziką, jau neatrodo patrauklus“, - teigia verslo psichologė. Pasak jos, Lietuvoje vyresni žmonės turi ir mažiau entuziazmo - dažnam jų svajonių darbas yra valstybinėje organizacijoje. O jaunimas, priešingai, dažnai svarsto apie nuosavą veiklą.

ELTA



REDAKCIJA REKOMENDUOJA