Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.
× Man dar nėra
18 metų
×
Angle down Atgal

Apkalbos apie gyvūnų išnaudojimą virto realybe: šuo šoko būsenoje

Ukmergės rajono gyvūnų globos namus „Klajūnas“ pasiekė sukrečianti žinia su prašymu imtis reikiamų veiksmų. Įvykio liudininkė įstaigai pranešė, kad liko sukrėsta pamatyto reginio – viename iš Ukmergės rajono kaimų buvo lytiškai išnaudojamas šuniukas.

 

Šuns kankinimo aktą pamatė į darbą vykstanti moteris

Liepos 27 dienos rytą, vykstant automobiliu, moteris pamatė, tai, ko tikrai nesitikėjo.

„Vakar, apie 7 valandą ryto vykstant į darbą automobiliu pamačiau šį įvykį“, - Etaplius.lt komentavo įvykio liudininkė.

Namo kieme, prie grandinių pririštas šuo, o šalia jo – nuogas vyras. Tai, ką asmuo išdarinėjo su šunimi moteriai buvo sunku suvokti, net ir savo akimis pamačiusi, jai tai sukėlė daug streso. Liudininkė jau 17 metų tuo pačiu keliu vykdavo į darbą.

„17 metų važiavau pro šią vietą į darbą. Na, bet pletkai yra pletkai, kol nepamačiau savo akimis, kad taip gali būti, tol nepatikėjau“, - sakė moteris.

Liudininkė teigė, kad jau anksčiau teko girdėti kalbų apie vyro neleistiną elgesį su gyvūnais, ne tik šunimi, bet ir ožkomis, tačiau jokių priemonių nebuvo imtasi – žmogus turi psichikos sutrikimų. Taip pat informavo, kad nuskriaustasis šuo yra pačio skriaudėjo augintinis.

 

Šuo šoko būsenoje

Istorijos skauduliai nusėdo Ukmergės rajono gyvūnų globos namų feisbuko puslapyje. Įraše teigiama, kad su tokiu „nužmogėjimu“ įstaiga susidūrė pirmą kartą per visą prieglaudos istoriją.

„Skambutis ryte. Virpantis moters balsas, sunkiai suvokiama situacija. Šuo pririštas ant dviejų įtemptų grandinių. Nuogas vyras. Prievarta....Tai patvirtinantis elektroninis laiškas. Kaip žmonija sugebėjo tiek degraduoti, kad vyksta tokie dalykai? Lytiškai išnaudojamas šuo. Čia, visai šalia“, - teigiama įraše.

 

Dėl įvykio Etaplius.lt susisiekė su gyvūnų globos namų vadove Ilma Germaniene. Iš paties šuns sudėjimo ir apžiūrėjus jo gyvenamąją vietą – būdą bei tuščius indus šalia buvo matyti, kad maisto jis negauna. Pradėjus kelionę į gydymo įstaigą, šuo buvo visiškai ramus, nejudėjo, nereagavo į aplinką.. Moteris papasakojo, kaip laikosi šuo. Nuvykus į įvykio vietą, kur jau laukė policijos pareigūnai, gyvūnas neturėjo jokio empatijos jausmo. Šuo nelojo, nepuolė, nejudėjo.

Pradėtas tyrimas

Įvykio liudininkė ne tik susisiekė su gyvūnų globos namais, bet ir pati iškvietė policiją, vėliau – parašė pareiškimą. Etaplius.lt moteris pasakojo, kad galbūt turėjo kažką tuo metu padaryti, bet pati buvo sukrėsta tokio įvykio.

„Mane tikriausiai šokas suveikė, kad nesustojau, kažko nepadariau, bet vos nuvykusi į darbą susisiekiau su policija, su gyvūnų organizacija“, - sakė moteris.

Gyvūnų globos namų vadovė sako yra pasiruošusi dėl šios situacijos kovoti.

„Nepaisant vyro neįgalumo, socialinių įgūdžių neturėjimo, gyvenimo sąlygų ar būdo - esu pasiruošusi kovoti“, - teigė Ukmergės rajono gyvūnų globos namų „Klajūnas“ vadovė.

„Iš policijos pareigūnų sužinom, kad tai ne naujiena šiame kaime. Tas vyras visai neturi socialinių įgūdžių, psichiškai neįgalus. Tenkina taip savo poreikius ne pirmą sykį... Daug kas čia tai žino, bet... Visi tyli. Nes nėra įrodymų! Nes niekas nenufilmavo-nenufotografavo-neįrašė. Tik matė... Tai tik liudininkai. Pasirodo, liudininkų parodymai yra… niekas. Mūsų nuostabioje šalyje priverstinio gydymo nėra, nes TAI TIK GYVŪNAS. Žmonių visuomenei vyras nepavojingas...“, - rašoma viešame gyvūnų globos namų įraše.

Gyvūnų globos namų įstaigos vadovė džiaugėsi, kad sulaukė gyvūnų gerovės teisininkų žinios, šie pasisiūlė padėti. Šiuo metu pradėta administracinė byla.

„Tokie dalykai neatleidžia nuo atsakomybės. Kas atsitinka su gyvūnais, vėliau pereina ant žmonių“, - sakė I. Germanienė.

Tikimasi, kad įvykis bus išspręstas, o šunelis pasveiks. Pastarasis pavadintas Greidu, buvo norėta jam suteikti tvirtą ir skambų vardą.

 

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite