Angle down Atgal

Apie miškuose vykdomus darbus įspės informaciniai stendai

Valstybinių miškų urėdija pradėjo statyti informacinius stendus, paaiškinančius konkrečiame miško sklype atliekamų darbų pobūdį.  

„Ministerijoje nuolat sulaukiame žinučių apie neva neteisėtai kertamus miškus. Dažniausiai paaiškėja, kad žmonių baimės nepagrįstos. Grybautojams ar iškylautojams atsidūrus ūkininkaujamame sklype, tokie stendai susipažindins susirūpinusius žmones su pagrindine atliekamų darbų informacija“, – sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas. 

Pastebėjus miške atliekamus darbus, ministras prašo žmones pirmiausia nesėti panikos socialiniuose tinkluose, o paieškoti aplink informacijos stendo ir pasiskambinti jame nurodytu numeriu. 

Stenduose skelbiami mišką prižiūrinčio vietos darbuotojo kontaktai. Juose dar parašyta apie planuojamus jaunuolynų ugdymo, retinimo ar einamuosius kirtimus, atvejinius, specialiuosius, t. y. kraštovaizdžio formavimo ir kitus. Stenduose ne tik išsamiai aprašyti kirtimo būdai, bet ir kodėl bei kokie medžiai kertami, kaip organizuojami darbai, nurodomas kirtimo leidimo numeris.  

Tokios lentos pirmiausia iškils saugomų teritorijų ir kituose ekologine ar rekreacine svarba ir jautrumu pasižyminčiuose miškuose, vėliau planuojama juos plėsti ir į privačius miškus. 

Pasak Valstybinių miškų urėdijos vadovo Valdo Kaubrės, stendai keliami atsižvelgus į visuomenės keliamus klausimus dėl miškų naudojimo intensyvumo. „Kai atsitiktinai pamatysite kirtimą, kviečiame pirmiausia pasidomėti informacija stende. Mes, miškininkai, tikimės gyventojų supratingumo“, – sako jis. 

Pirmieji tokie stendai, pastatyti Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioniniame padalinyje, sulaukė vietos gyventojų pritarimo. Planuojamų kirsti miško sklypų sąrašai skelbiami ir Valstybinių miškų urėdijos interneto svetainėje. 

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite