Angle down Atgal

Apie atleidimą direktorius sužinojo prieš vieną dieną

Genovaitė KAZIELIENĖ

Antradienį išplatintas savivaldybės pranešimas, kuriame rašoma, kad Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Dariaus Varno įsakymu UAB „Ukmergės butų ūkis“ direktorius Giedrius Pocius nuo rugpjūčio 7 dienos atšaukiamas iš pareigų.

Pranešime pateiktas ir savivaldybės mero Rolando Janicko komentaras: „Savivaldybės kontroliuojama bendrovė „Ukmergės butų ūkis“ yra atsakinga už daugiabučių namų administravimą – prižiūri bei saugo gyventojų turtą. Savivaldybės vadovai siekia, kad ši įmonė taptų patikimu daugiabučių namų gyventojų partneriu, kuris jautriai ir operatyviai reaguotų į jų poreikius bei teiktų profesionalią techninę namo priežiūrą.

Nepriklausomų mokslininkų neseniai atliktas sociologinis tyrimas dėl bendrovės „Ukmergės butų ūkis“ teikiamų paslaugų kokybės parodė, kad įmonėje yra nemažai problemų, ypač bendravime su gyventojais. Komunikacija prasta visuose lygiuose – pradedant vadovu ir baigiant darbininkais. Taip neturėtų būti. Nes sėkminga kiekvieno daugiabučio priežiūra prasideda nuo dialogo su jo gyventojais.“

Taip pat savivaldybė informuoja, jog „G. Pociui bus išmokėta kompensacija už nepanaudotas kasmetines atostogas ir vieno mėnesio jo vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė kompensacija. Bendrovės „Ukmergės butų ūkis“ vadovo pareigas nuo rugpjūčio 7 dienos laikinai pavesta eiti šios įmonės direktoriaus pavaduotojui Jolantui Pažūsiui.

Naujas bendrovės „Ukmergės butų ūkis“ direktorius bus paskirtas teisės aktų nustatyta tvarka – t. y. bus atrinktas konkurso būdu.“

„Gimtosios žemės“ antradienį kalbintas G. Pocius neslėpė, kad apie atleidimą ką tik sužinojęs – gavęs įsakymą, kad nuo rytojaus yra atšaukiamas iš pareigų.

Tai jam buvo labai netikėta ir nemaloniai nustebino. Anot direktoriaus, priežastis, kodėl jis šalinamas iš posto, nenurodoma, įsakyme yra minimi tik teisės aktai. Pasiteiravus, ar neketina kreiptis į teismą, G. Pocius sakė kol kas nenorįs nieko komentuoti – norintis geriau susipažinti su dokumentu.

Vertindamas sociologinio tyrimo rezultatus, direktorius konstatavo, kad darbas nebuvo įvertintas „šimtu procentu teigiamai ar šimtu procentu neigiamai – tai yra, vidutiniškai“.

Jis sakė, kad per tuos ketverius metus „buvo padaryta daug teigiamų dalykų, komunikacija nėra vienas iš jų, tačiau pirmiausia turi būti sutvarkyti ekonominiai, vadybiniai dalykai, o tada jau komunikuojama“.

Butų ūkio vadovu jis tapo 2015 metų birželio mėnesį. Prieš tai G. Pocius dirbo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju, tačiau po rinkimų pasikeitus politinei situacijai, šio poso neteko.

Tuo pat metu UAB „Ukmergės butų ūkio“ direktoriui Jonui Rinkevičiui buvo pasiūlyta nutraukti darbo sutartį pagal Darbo kodeksą šalių susitarimu ir jis siūlymą priėmė.

2015 m. birželio 25 dieną vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje 26 metus įmonei vadovavęs direktorius buvo atleistas. J. Rinkevičiui išmokėta 9 mėnesių jo vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka ir 30,24 darbo dienų kompensacija už nepanaudotas atostogas.

Tame pat posėdyje pateikta G. Pociaus kandidatūra. Tada buvo kalbama, kad „dirbant naujajam direktoriui bus užtikrinama paslaugų kokybė, gerinamas įmonės vidinis klimatas, diegiami komandinio darbo principai, be to, jaunimu reikia pasitikėti.“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite