Angle down Atgal

Apeliacinis teismas nepakeitė bausmės sugyventinę Kauno žirgyne nužudžiusiam vyrui

Lietuvos apeliacinis teismas nepakeitė pernai vasarą Kauno žirgyne sugyventinę žiauriai nužudžiusiam Artūrui Helmui skirtos trylikos metų laisvės atėmimo bausmės.

Apeliacinis teismas taip pat pritarė Kauno apygardos teismo sprendimui ir dėl neturtinės žalos dydžio – nuteistasis iš viso turės atlyginti 87 tūkst. eurų.

Pernai gruodžio 19 dieną priimtą sprendimą buvo apskundę trys nukentėjusiaisias pripažinti nužudytosios giminaičiai ir pats nuteistasis.

Nukentėjusieji teismo prašė nusikalstamą veiką kvalifikuoti kaip itin žiaurų nužudymą, o A. Helmas teigė, kad jo veiksmai turi būti kvalifikuojami kaip nužudymas labai susijaudinus.

Nuteistasis taip pat prašė sumažinti nukentėjusiesiems priteistą neturtinę žalą.

Apeliacinius skundus išnagrinėjęs teismas nusprendė, kad Kauno apygardos teismas tinkamai kvalifikavo nusikalstamą veiką, paskyrė bausmės tikslus atitinkančią bausmę bei teisingai nustatė nukentėjusiesiems priteistinos neturtinės žalos dydį.

Pasak teismo, nėra teisinio pagrindo nužudymą vertinti nei kaip itin žiaurų, nei kaip nužudymą labai susijaudinus.

A. Helmas pernai liepą atvyko pas buvusią sugyventinę pasiimti judviejų augintinio. Buvusi pora išėjo pasivaikščioti į netoli namų esantį žirgyną, tada tarp jų kilo konfliktas, per jį vyras pasmaugė buvusią sugyventinę, o jos kūną paslėpė netoliese.

Nusikaltimo metu A. Helmas buvo apsvaigęs nuo alkoholio.

Ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis įsigalioja jos priėmimo dieną ir per tris mėnesius kasacine tvarka gali būti skundžiama Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite