Angle down Atgal

Apdovanoti broliai, išgelbėję savo sesutę ir broliuką

Liepos 16 d. Klaipėdos priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pasižymėjimo ženklais „Už nuopelnus gyventojų saugai“ buvo apdovanoti Rietavo savivaldybės gyventojai, broliai Silvestras ir Bernardas Palekai. Šie jauni vyrai, nepabūgę liepsnų, šių metų birželio 28 d. išgelbėjo savo broliuko ir sesutės gyvybes.

Įteikdamas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus apdovanojimus, Klaipėdos PGV viršininkas Marius Garbenis neslėpė jaudulio: „Skaudžiausia, kai gaisruose ar kituose incidentuose žūsta vaikai, todėl šiandien aš nepaprastai didžiuojuosi galėdamas įteikti garbingus apdovanojimus šiems drąsiems vyrams. Turite visas svarbiausias ugniagesiams gelbėtojams reikalingas savybes – drąsą, ryžtą, atsakomybę ir norą padėti kitiems, tad kviečiu pagalvoti apie ugniagesio profesiją.“ M. Garbenis palinkėjo šeimai stiprybės bei saugoti save ir artimuosius.

Susitikimo metu nuskambėjo daug jautrių sveikinimų ir linkėjimų, graudulys ir emocijos vėl visus trumpam grąžino į birželio 28-osios rytą. Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir Rietavo ugniagesių komandos ugniagesiams atvykus į Rietavo savivaldybės, Tverų seniūnijos, Palūkalnio kaimą, gyvenamasis namas degė atvira liepsna, jo stogas jau buvo sukritęs. Liepsnos bematant pasiglemžė šeimos namus. Laimei, tą rytą vyriausiasis brolis Silvestras pabudo nuo dūžtančių langų garso ir, nieko nelaukęs, bėgo gelbėti miegančių brolio ir sesės. Kartu su vyresniuoju broliu Bernardu, išdaužę stiklus, įlipo į vaikų kambarį ir iš degančio namo iškėlė broliuką ir sesutę. Brolių dėka šiandien Palekų šeima gali džiaugtis būdami visi kartu, sveiki ir vieningi.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite