Angle down Atgal

Anykščių rajone sumedžiotas trichinelioze ir afrikiniu kiaulių maru užsikrėtęs šernas

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Utenos departamento Anykščių skyrius informuoja, kad  2021-12-16 iš Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto gavo tyrimų rezultatus apie nustatytą trichineliozę ir afrikinį kiaulių marą (toliau AKM) sumedžiotam šernui.

Abiem ligom sergantis   šernas sumedžiotas Andrioniškio seniūnijos Maželių miške. Tai jau trečias teigiamas trichineliozės atvejis per šiuos metus.  Rugpjūčio mėnesį Skiemonių seniūnijos Jaujos  miške ir Troškūnų seniūnijos Grumbinų miške sumedžiotiems šernams  taip pat nustatyta trichineliozė. Iki 2017 metų Anykščių rajone kasmet buvo nustatoma iki aštuonių trichinelioze užkrėstų šernų per metus.  2018–2020 metais  ši liga nebuvo nustatyta.

Anykščių rajone šernų populiacija atsigauna – šiais metais sumedžioti ir ištirti AKM atžvilgiu jau 532 šernai, iš kurių 9 šernams nustatytas AKM virusas Troškūnų, Debeikių, Andrioniškio, Kavarsko, Viešintų seniūnijose. Rastoms 2 šernų gaišenoms AKM nepatvirtintas.

Per  2020 metus Anykščių rajone sumedžioti ir ištirti AKM atžvilgiu 242 šernai. Iš jų AKM nustatytas 7 sumedžiotiems šernams. Rastoms 3 šernų gaišenoms AKM nepatvirtintas. Primename, kad asmenims, radusiems šerno gaišeną ir apie ją pranešusiems, mokama 30 eurų dydžio išmoka.

Anykščių rajone esantys kiaulių laikytojai turi būti budrūs, laikytis biologinio saugumo reikalavimų kiaulių laikymo vietoje. Pastebėjus pakitusį laikomų kiaulių elgesį, būtina nedelsiant informuoti privatų veterinarijos gydytoją ar Anykščių skyrių tel. 8 610 14 588.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Utenos departamento Anykščių skyriaus informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite