Angle down Atgal

Antrą ketvirtį apgyvendinta 72 proc. mažiau turistų nei prieš metus

Apgyvendinimo įstaigose antrąjį ketvirtį apgyvendinta 308,2 tūkst. turistų, tai 71,9 proc. mažiau nei per tą patį laikotarpį prieš metus, pranešė Statistikos departamentas.

Pasak departamento, turistų iš užsienio apgyvendinta 47,4 tūkst., arba 91,3 proc. mažiau, šalies gyventojų – 260,8 tūkst., arba 52,9 proc. mažiau.

Dėl koronaviruso įvesto karantino balandį apgyvendinta 89,7 proc. turistų mažiau, gegužę – 81,3 proc. mažiau, o birželį – 52,6 proc. mažiau, palyginti su atitinkamais 2019 metų mėnesiais.

Nakvynių skaičius antrąjį ketvirtį sudarė 747,4 tūkst., arba 68,7 proc. mažiau nei prieš metus. Vienas svečias apgyvendinimo įstaigoje vidutiniškai praleido 2,4 nakvynės.

Viešbučiuose, svečių namuose ir moteliuose minimu laikotarpiu apsistojo 139,4 tūkst. turistų, arba 81,1 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Turistų iš užsienio skaičius sumažėjo 93,3 proc. ir sudarė 34,3 tūkst.

Nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ vadovas Dalius Morkvėnas sako, kad antras šių metų ketvirtis dėl uždarytų sienų ir šalyje sustabdytos turizmo ir svetingumo sektoriaus veiklos, kaip ir tikėtasi, parodė labai didelį atvykstamojo turizmo ir nemažą vietinio turizmo nuosmukį.

„Dėl karantino balandžio ir gegužės mėnesiais stebėjome visišką užsienio turistų srautų štilį apgyvendinimo įstaigose. Balandį ir gegužę užsienio turistų srautai sumažėjo 95 proc. Birželis buvo šiek tiek geresnis, tačiau, palyginti su 2019 metais, turizmo verslas sulaukė tik 15 proc. įprasto užsienio turistų srauto. Antrąjį ketvirtį beveik neliko turistų iš tolimųjų rinkų. Tuo tarpu turistų iš Europos Sąjungos srautai antrąjį ketvirtį smuko 92 proc. Mažesnis nei vidutinis užsienio turistų smukimas II ketvirtį pastebimas tik keliose rinkose: Ukrainoje, Estijoje, Latvijoje“, – komentare sako D. Morkvėnas.

Jo teigimu, vietinio turizmo situacija pasirodė kiek geresnė. Balandį ir birželį vietinio turizmo srautai krito atitinkamai 84 ir 66 proc. Palyginti su 2019 metais, jie taip pat buvo mažesni nei birželį, tačiau stebėtas gana spartus atsigavimas – vietos turistai sudarė 78 proc. pernai tą patį mėnesį stebėto srauto.

Pasak D. Morkvėno, kalbant apie pirmąjį pusmetį, įprastai šis sugeneruoja apie 44 proc. viso metinio turistų srauto. Šiemet vietos ir užsienio turistų skaičius sausio-birželio mėnesiais buvo 39 proc. mažesnis nei pernai, tad skaičiuojama, jog Lietuva jau neteko per 900 tūkst. turistų.

„Palyginti vietinį ir atvykstamąjį turizmą, stebimas gerokai didesnis užsienio turistų skaičiaus smukimas: į apgyvendinimo įstaigas atvažiavo 565 tūkst. mažiau užsieniečių nei pernai tuo pačiu metu“, – sako „Keliauk Lietuvoje“ vadovas.

Statistikos departamentas nurodo, kad viešbučiuose, svečių namuose ir moteliuose antrą ketvirtį buvo 14,8 tūkst. numerių (antrą ketvirtį – 14,8 tūkst.), o vietų juose – 31,1 tūkst. (antrą ketvirtį – 30,7 tūkst.).

Numerių užimtumas, palyginti su antruoju ketvirčiu, sumažėjo 45,6 procentinio punkto, o vietų užimtumas – 35,2 procentinio punkto.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite