REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2021 m. Rugpjūčio 22 d. 09:53

Ame­ri­kie­tiš­ka sva­jo­nė – irk­lu pa­sie­kia­ma

Šiauliai

Ne­se­niai. Sun­ku pa­ti­kė­ti, ta­čiau aukš­tu­mų sie­kian­ti jau­no­ji spor­ti­nin­kė irk­la­vi­mu su­si­do­mė­jo tik prieš tre­jus me­tus: „Pa­me­nu, kad tuo­met bu­vau Tra­kuo­se ir ste­bė­jau sa­vo pusb­ro­lį, ku­ris irk­la­vo vien­vie­tę val­tį. Pa­gal­vo­jau, kad ir man ver­tė­tų pa­ban­dy­ti.“ (Etap­lius.lt nuo­tr.)

Monika ŠlekonytėŠaltinis: Etaplius.lt


185224

„Kai ga­vau pa­siū­ly­mą stu­di­juo­ti Ame­ri­ko­je, vi­sas pa­sau­lis ap­si­ver­tė aukš­tyn ko­jo­mis“, –  pa­sa­ko­ja de­vy­nio­lik­me­tė No­me­da Na­za­ren­kai­tė, sa­vo irk­la­vi­mo ta­len­tu už­bū­ru­si ne tik tre­ne­rius ir var­žy­bų žiū­ro­vus Lie­tu­vo­je, bet ir uni­ver­si­te­tų at­sto­vus Ame­ri­ko­je.

Kiti pomėgiai ir netikėta pradžia

Sunku patikėti, tačiau aukštumų siekianti jaunoji sportininkė irklavimu susidomėjo tik prieš trejus metus. „Viskas prasidėjo prieš trejus metus. Pamenu, kad tuomet buvau Trakuose ir stebėjau savo pusbrolį, kuris irklavo vienvietę valtį. Pagalvojau, kad ir man vertėtų pabandyti. Taigi, užsiregistravau Šiauliuose į treniruotes, atėjau, man patiko ir sportuoju iki dabar“, – apie savo, kaip irkluotojos, kelią kalba N. Nazarenkaitė.

Prieš pradėdama domėtis irklavimu, Nomeda sportu nesidomėjo, tačiau keletą metų jodinėjo: „Prieš irklavimą dvejus metus jodinėjau žirgais, o prieš tai jokiu sportu neužsiėmiau ir nebuvau labai sportiškas žmogus.“ Jei nebūtų gavusi kvietimo studijuoti Tomo Džefersono universitete Amerikoje, kuris yra Filadelfijoje, Pensilvanijos valstijoje, Nomeda būtų veterinarė arba medikė.

dsc01401.JPG

Svarbu ne ūgis, o smūgis

Žiūrėdami irklavimo varžybas, dažnai galime pastebėti, jog irkluotojai dažniausiai pasižymi labai panašiais fiziniais duomenimis: yra aukšti ir liesi. Irklavimo sporte perspektyviausi vaikinai dažniausiai būna daugiau nei 190 centimetrų, o merginos – daugiau nei 180 centimetrų ūgio.

Tačiau pasitaiko ir išimčių. Būtent N. Nazarenkaitė nepasižymi tokiais duomenimis, kuriuos dažniausiai turi irkluotojai. Sportininkė smulki – 165 centimetrų ūgio, tačiau irklavimo sportu ne taip seniai pradėjusi domėtis mergina jau siekia aukštumų. „Ji paneigė visus stereotipus, nes dažniausiai, kai renkasi irkluotojus, žmonės žiūri į aukštus ir augalotus ir sakoma, kad irklavime perspektyviausi sportininkai yra aukšti, bet šie stereotipai jau ne pirmus metus yra paneigti, turime daug to pavyzdžių. Nomeda, būdama tikrai neypatingų duomenų, savo užsispyrimu ir darbu tikrai pasiekė daug“, – sako Nomedos treneris Alius Striška.

Pamatęs jaunąją sportininkę, A. Striška iš jos aukščiausių rezultatų nesitikėjo, tačiau liko maloniai nustebintas. „Aš iš pradžių netikėjau, kad taip gali būti. Pamačius neypatingų fizinių duomenų žmogų, negalvoji, kad jis gali kažką pasiekti, bet kai pamačiau, kaip ji dirba, tada patikėjau. Nežinau nieko, kas per dvejus metus pasiektų tokių rezultatų kaip ji, tai čia yra tikras fenomenas, – teigia treneris. – Treneriu dirbu jau 30 metų, o toks žmogus kaip Nomeda pasitaikė pirmą kartą. Ji yra be galo gabi, labai koordinuota. Pavyzdžiui, lyginant su krepšiniu, tai ji, nemokėdama žaisti, į krepšį pataikydavo ir kaire, ir dešine ranka.“

irklai.jpg

Nenori išleisti vienos

Nomedos sėkme ir naujomis netrukus atsiversiančiomis galimybėmis džiaugiasi ne tik ji ar jos treneris. Merginos sėkme labiausiai džiaugiasi jos tėvai.

„Kai tėvai sužinojo, jog gavau kvietimą studijuoti už Atlanto, labai džiaugėsi. Žinoma, truputį liūdėjo, bet jie tikrai visada mane skatina judėti pirmyn, siekti savo tikslų ir visuomet palaiko“, – tėvų reakcija apie gyvenimą pakeisiančią kelionę dalijasi N. Nazarenkaitė. Kalbėdama apie draugus, mergina juokiasi, kad jie nori vykti kartu.

118213613-3740791289283832-8817463876316392378-n.jpg

Amerikietiška svajonė

Tapti geru irkluotoju nėra lengva – tai reikalauja daug darbo, disciplinos. Nomeda irklavimu pradėjo domėtis dar būdama gimnazijoje, todėl kartais suderinti mokslus ir hobį būdavo sunku. „Svarbiausia – tinkamai planuoti savo laiką, nes viskas yra tikrai įmanoma, jei tikrai to nori, jei tikrai myli tai, ką darai. Bet reikia didelio darbo, didelės drąsos, užsispyrimo ir noro“, – sako Nomeda.

Užsispyrimas, sunkus darbas ir noras davė vaisių – Nomeda su komanda vyko į Europos jaunimo iki 23 metų irklavimo čempionatą Vokietijoje, Duisburge. Šio čempionato metu varžybas stebi ne tik sporto mėgėjai, tačiau ir įvairių universitetų atstovai. Būtent taip N. Nazarenkaitę pastebėjo Tomo Džefersono universiteto atstovai, taip ji gavo kvietimą ir mokytis, ir sportuoti Amerikoje.Ypač sunku ir mokytis, ir sportuoti pasidarė, kai 12 klasėje prasidėjo egzaminų laikotarpis. Kad gerais rezultatais išlaikytų egzaminus, merginai teko nustoti treniruotis, tačiau, praėjus egzaminams, ji į treniruotes grįžo su trenksmu.

image00019.jpeg

Ateities planai

Savaime suprantama, kad seniau ateities planai buvo visiškai kitokie, bet, gavus pasiūlymą studijuoti, Nomedos planai pasikeitė: dabar ji nori baigti studijas, nenustoti sportuoti ir savo gyvenimą sieti su profesionaliu sportu.Ir pati Nomeda, ir jos treneris tikisi ir svajoja, jog, baigusi mokslus, mergina grįš atgal į Šiaulius. „Po penkerių metų save įsivaizduoju... Tikriausiai irkluojant valtį čia, Šiauliuose, nes manau, kad vis tiek pasiilgsiu namų, tos pačios bazės, savo trenerio, draugų ir tikrai norėsis čia sugrįžti. Man čia būti vis vien jaukiausia ir šilčiausia“, – pasakoja mergina.

image00026.jpeg

Sportininkės treneris savo mokinei linki kuo didžiausios sėkmės bei pačių didžiausių aukštumų: „Nomedai norėčiau palinkėti pačių geriausių rezultatų ir kad nepamirštų Lietuvos. Man, kaip treneriui, svarbiausia, kad ji pasidalytų tuo, ką ten, Amerikoje, gaus, kad mes su ja bendradarbiautumėme: ji išgirstų, kaip mums sekasi, mes – kaip jai. Linkiu jai pačios geriausios kloties, geriausių pasiektų rezultatų ir kad ateityje atstovautų Lietuvai.“



REDAKCIJA REKOMENDUOJA