Angle down Atgal

Ambicingiems užmojams – išbandymas rangovais

„Rangovo laukiame kaip išganymo. Norime, kad darbai Gargždų mieste vyktų trigubai didesniais tempais“, – teigia Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Artūras Bogdanovas. Šiuo metu aktualiausia rasti patikimą bendrovę, kuri įrengtų pėsčiųjų ir dviračių takus.

Praradimai nesužlugdė

Administracijos direktorius A. Bogdanovas spaudos konferencijoje ketvirtadienį atkreipė dėmesį, kad Savivaldybė per karantino laikotarpį taip pat nukentėjo, negautos pajamos siekia 1,5 mln. Eur, iki 2 mln. Eur prognozuojama už pirmus penkis mėnesius. „Tiesą sakant prognozavome dar didesnį nesurinkimą. Džiugina, kad amortizuojamos išlaidos, turime apyvartinių lėšų, nėra didelės įtampos. Kol kas nesiskoliname, bet Taryba yra priėmusi sprendimą imti paskolą iki 5 mln. Eur, kai reikės. Situacija valdoma, tikiuosi, kad verslas vis labiau įsisuks, ir mūsų netekimai mažės“, – viliasi optimizmo nestokojantis A. Bogdanovas.

Užsibrėžtus tikslus vis dėlto kartais nelengva pasiekti dėl rangovų. „Kretingos plento pėsčiųjų, dviračių tako pratęsimui rangovas yra, pinigų tokiu kriziniu laikotarpiu turime, tereikia dirbti, o rangovas sako, kad nėra darbuotojų, kurie dirbtų. Keista girdėti, kai nedarbo lygis auga“, – stebisi A. Bogdanovas. Sutartis su rangovu iš Plungės UAB „Valda“ iš esmės baigėsi šį mėnesį, tačiau, anot A. Bogdanovo, prašyta pratęsti terminą dėl karantino, tad prašymas bus tenkinamas. „Mūsų interesas – kuo greičiau sutvarkyti šią atkarpą, tad jei rangovas artimiausiu metu nepradės darbų, tai eisime sutarties nutraukimo linkme, ieškosime naujo rangovo, kad dar šiemet spėtume baigti darbus“, – kalbėjo Administracijos direktorius.

„Bangos“ korespondentei prisiskambinus UAB „Valda“ direktoriui Tomui Raudžiui, jis paaiškino: „Darbus Kretingos plente pradėjome pavasarį, tačiau sustojome dėl oro sąlygų, vėliau užklupo koronaviruso pandemija. Nemažai žmonių buvo biuletenyje dėl epidemiologinės situacijos, nemažą apimtį turėjome ir einamųjų remontų. Vertėmės, kaip galime. Dabar žmonės grįžta. Jau birželio 8 d. pradedame darbus Kretingos plente. Jei viskas gerai, turėtume viską padaryti maždaug per mėnesį.“

Procedūrų ir įstatymų įkaitai

A. Bogdanovas teigė, kad pagrindiniai faktoriai, stabdantys darbus, – ilgos viešųjų pirkimų procedūros, pretenzijos, fiktyvūs konkursų dalyviai, stabdantys procesus. Situaciją apsunkina ir tai, kad ne visada įmanomas kokybiškiausiai darbus atliekančio rangovo pasirinkimas, pastarąjį ne retai nusveria kainos kriterijus. „Esame įkaitai“, – apibendrino Administracijos direktorius.

Šiuo metu vykdomas didelis pirkimas pėsčiųjų takams, šaligatviams kloti. „Norime atsinaujinti, ieškome sparčiai dirbančio rangovo, kad tempai trigubėtų“, – kalbėjo Administracijos direktorius. Trečiadienį jau turėjo būti pasirašyta sutartis su rangovu, tačiau Viešųjų pirkimų skyriaus vedėjas Egidijus Gedrimas informavo, kad rangovas neatvyko, tad bus dirbama su antroje vietoje konkurse likusiu potencialiu rangovu. Reikalingų dokumentų surinkimas ir procedūros vėl užtruks.

Gargždų Kvietinių gatvės tvarkymo darbai vyksta pagal atskirą sutartį su UAB „Inkomsta&Co“, rangos darbų vertė – apie 600 tūkst. Eur. Gatvė bus kompleksiškai sutvarkyta iki automobilių stovėjimo aikštelės prie kavinės-viešbučio „Lijo“. Tikimasi visus darbus atlikti per šiuos metus.

Kultūros centrui – ilgai laukta renovacija

Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas spaudos konferencijoje akcentavo, kad dėl koronaviruso pandemijos nėra sustabdytas nė vienas projektas, darbai tęsiami, galbūt terminai šiek tiek išsitęsė, bet kol kas niekas nėra stabdoma.

Terminai dėl Gargždų daugiafunkcio sporto centro, Kultūros centro šiek tiek „pasistūmė“ priekin, tačiau intensyviai dirbama. B. Markauskas sakė, kad dar šiemet tikimasi pasirašyti su rangovu Gargždų kultūros centro tvarkymo darbų sutartį. 2021 m. sausio 1 d. bus ta data, kuomet Gargždų kultūros centro darbuotojai jau turės išsikelti ir nebeplanuoti naujų renginių, kad būtų galima leisti dirbti rangovui. Darbai, anot mero B. Markausko, prasidėtų nuo vidaus. Numatyta labai daug pakeitimų, suplanuota naujų erdvių repeticijoms, kas buvo itin aktualu. Visą inventorių kultūrininkai galės laikinai laikyti buvusiame policijos pastate, o dėl vietos repeticijoms susitarta su kitomis rajono švietimo, kultūros įstaigomis. Kultūros centro renovaciją numatyta padaryti per 2 metus. Tad jei viskas klosis, kaip suplanuota, Gargždų kultūros centras turėtų būti sutvarkytas 2022 metų gruodžio 31 d.

Daugiafunkcio planų nestabdo

Šiuo metu jau beveik baigti ir galutiniai Gargždų daugiafunkcio sporto centro eskizai. „Kitą savaitę jau baigs ir atiduos architektui, bus teikiama Tarybai. Bus pasirinkta data ir dėl viešinimo“, – informavo B. Markauskas ir A. Bogdanovas.

Numatyta ir Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos pagrindinio pastato modernizacija, pastarajai gali prireikti apie 2 mln. Eur. Tačiau galutinės sumos, anot A. Bogdanovo, bus žinomos gavus skaičiuojamąją kainą ir pasirašius sutartį su rangovu. Šiuo metu rengiamas pastato projektas. „Projektavimo pradžioje sunku tiksliai įvardyti, kiek tai kainuos“, – atvirai sakė pašnekovas.

Seniūnui – tarnybinis patikrinimas

Skaitytojai puikiai prisimena skandalingą istoriją, kuomet Gargždų seniūnijos darbuotojai iškratė šiukšles neleistinoje vietoje, prie vandens bokšto, ir teiraujasi, kaip ji baigėsi. Administracijos direktorius A. Bogdanovas darkart atsiprašo visų dėl šios nemalonios istorijos. „Šiukšlės yra surinktos, aplinka sutvarkyta. Darbuotojams buvo surašyti administracinių nusižengimų protokolai, paimti pasiaiškinimai. Manęs tie pasiaiškinimai netenkino, tai paprašiau darkart atvykti. Mes kalbėjome, buvo papildomi pasiaiškinimai, kurių pagrindu pradėtas tarnybinis patikrinimas seniūnui. Seniūnas Saulius Bakšinskis atostogavo, dabar turi nedarbingumo pažymą, tačiau pranešimas jam yra išsiųstas. Procesas vyksta“, – užtikrino Administracijos direktorius A. Bogdanovas.

Šiuo metu seniūną pavaduoja patarėja Indrė Žiedienė. Vykdant Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos struktūros pertvarką, seniūnijoje taip pat būta pokyčių: ir personalijų atžvilgiu, ir ne tik. Buvo suformuota apželdinimo specialistų grupė, kad pajėgos būtų tikslingai skirtos miesto želdynų tvarkymui. Šios komandos neformali vadovė Norgailė Verbaitė. Į jos rankas atiduotos pajėgos žmonių, technika, kad pati galėtų koordinuoti darbus. „Manome, tai pasiteisins, juolab kad apželdinimui skirta rekordinė pinigų suma“, – sakė A. Bogdanovas. Mero patarėjas Jevgenijus Bardauskas pridūrė, kad jau kitą savaitę prie vadinamojo „karvių pliažo“ bus įrengta ir tinklinio aikštelė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite