Angle down Atgal

Amazonės miškų kirtimai pasiekė aukščiausią lygį per 5 metus

Brazilijos vyriausybė skelbia, kad Amazonės atogrąžų miškai gegužę išgyveno rekordinius 829 kvadratinių kilometrų kirtimus, kas yra aukščiausias mėnesinis lygis nuo 2015 metų.

Nacionalinis kosmoso tyrimų institutas (INPE) paskelbė, kad kirtimai Amazonės miškuose išaugo 91 km², lyginant su tuo pačiu periodu praėjusiais metais, skelbia „Xinhua“ naujienų agentūra.

Tarp sausio ir balandžio mėnesių miškų naikinimas, vykdytas nelegalių kirtėjų ir fermų savininkų, išaugo 55 procentais, arba kitaip nuo žemės paviršiaus buvo nušluota iš viso 1202 km² teritorija.

„Realaus laiko miškų kirtimų susekimo sistema“ (angl. The Real-time Deforestation Detection system), federalinis projektas sukurtas stebėti žmonių vykdomą veiklą Amazonės atogrąžų miškuose, signalizavo atsakingoms valdžios institucijoms apie išaugusį miškų naikinimo mastą.

Neseniai Amazonės aplinkos tyrimų instituto (IPAM) atliktame tyrime buvo perspėta, kad miškų kirtimai 2020 metais gali pasiekti 11900 km², jeigu gegužės, birželio ir liepos tempai seks istorinius vidurkius.

Miškų kirtimai regione išaugo po to, kai praėjusiais metais į postą buvo išrinktas prezidentas Jair Bolsonaro, skelbia aplinkosauginės grupės.

Prezidentas teigė, kad didesnis ūkininkavimas ir kasyba saugomose miškų zonose yra vienintelis būdas, kaip būtų galima pakelti regioną iš skurdo.

Bolsonaro aplinkos politika buvo plačiai smerkiama, tačiau jis visą į jį nukreiptą kritiką neigė, teigdamas, kad Brazilija išlieka aplinkosaugos pavyzdžiu.

Gismeteo.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite