Angle down Atgal

Alytaus miesto garbės piliečio vardas po mirties suteiktas R. V. Maksimavičiui

Alytaus miesto savivaldybės tarybos sprendimu šiemet Alytaus miesto garbės piliečio vardas, už indėlį į Alytaus miesto plėtrą, aktyvų dalyvavimą miesto visuomeniniame, kultūriniame ir sportiniame gyvenime suteiktas buvusiam Alytaus miesto savivaldybės tarybos nariui, ilgamečiam Statybos banko Alytaus skyriaus valdytojui Romui Vytautui Maksimavičiui (po mirties).

Be jau įvardintų R. V. Maksimavičiaus pareigų, jis dar buvo ir Lietuvos automėgėjų draugijos Alytaus skyriaus revizinės komisijos pirmininku, aktyviu miesto visuomenininku, kolektyvo „Dziemedėlis“, kaimo kapelos „Dzūkija“, ilgamečiu agitbrigados „Sprigtas“ ir dainų ir šokių ansamblio „Dainava“ nariu.

Kaip tarybos posėdžio metu sakė R. V. Maksimavičiaus kandidatūrą pristačiusi jo anūkė Giedrė Bernatavičiūtė, senelis labai mylėjo Alytų ir miestiečius. „Šią tėvų pasėtą meilės sėklą augino, puoselėjo ir dalino mums visiems aplink. Palydėdavo mus juoko doze, kvietė mus visus džiaugtis gyvenimu“, – sakė G. Bernatavičiūtė. Iš daugybės seneliui skirtų apdovanojimų G. Bernatavičiūtė išskyrė du –1998 m. JAV Tenesio valstijos generalinė asamblėja R. V. Maksimavičių išrinko šios asamblėjos garbės žmogumi, o 1999 m. jis tapo Alytaus miesto kultūros premijos laureatų.

Antrasis alytiškis, kurio kandidatūra pasiūlyta Alytaus miesto garbės piliečio vardui suteikti – ilgametis statybos sektoriaus darbuotojas, buvęs UAB „Grinduva“ direktorius ir nusipelnęs statybininkas, inžinierius Antanas Jonas Minkevičius. Jį šiam garbingam apdovanojimui, už nuopelnus Alytaus miestui ir profesinėje veikloje, pasiūlė neformalaus verslo klubo „Raktas“ koordinatorius Romualdas Ambroževičius.

Kadangi abu kandidatai atitiko Alytaus miesto garbės piliečio vardo suteikimo nuostatus, jų abiejų kandidatūros ir buvo pateiktos svarstyti Alytaus miesto savivaldybės tarybai.
Alytaus miesto savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintuose Alytaus miesto garbės piliečio vardo suteikimo nuostatuose yra numatyta, kad vieneriais kalendoriniais metais suteikiamas tik vienas Alytaus miesto garbės piliečio vardas.
Alytaus miesto garbės piliečio regalijos R. V. Maksimavičiaus artimiesiems bus įteiktos liepos 6-ąją – Lietuvos Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite