Angle down Atgal

Aktualiausios Rietavo problemos aptartos su ministru

Rietavo savivaldybėje lankėsi Lietuvos Respublikos aplinkos ministras Kęstutis Mažeika ir Seimo narys Jonas Varkalys. Su Savivaldybės meru Antanu Černeckiu ministras aptarė aplinkosaugos problemas.

Meras informavo K. Mažeiką apie įvykdytus ir vykdomus vandentvarkos projektus, ES fondų lėšų panaudojimą jiems įgyvendinti. Kalbai pasisukus apie valdžios planus centralizuoti regionų vandens tiekimą, meras suabejojo tokių siūlymų nauda. Pasak A. Černeckio, tai sužlugdytų savivaldybių įmones, o nauda labiau negu abejotina. Jam pritarė ir K. Mažeika, sakydamas, kad nepalaiko vienos įmonės modelio, nes nereikėtų žlugdyti gerai dirbančių įmonių.

Nemažai dėmesio susitikime skirta UAB „Rietavo veterinarinė sanitarija“. Anot mero, kvapų problema kol kas niekaip neišsprendžiama. „Pernai, – sakė jis, – buvo dar blogiau. Buvo tokių dienų, kad žmonės turėjo langus užsidarinėti, nes smarvė tiesiog dusino. Po rimto pokalbio lyg ir susitvarkė, bet neilgam. Matyt, nelabai nori investuoti į filtrų keitimą ar kitas naujas technologijas“. Ministro nuomone, blogai, kad ši įmonė yra utilizavimo monopolininkė, diktuojanti savo sąlygas ir kainas. Juk kur matyta, kad ūkininkas, norėdamas kad vilkų sudraskytas jo gyvulys būtų išvežtas utilizuoti, už tai dar turi nemažą sumelę pakloti. Tiesa, lenkai siūlosi išvežti kritusius gyvulius pas juos (biodujų gamybai), bet būtų geriau, jeigu verslas liktų Lietuvoje. Beje, yra parengtas teisės aktų pakeitimas, kuriame numatyta, kad įmonės, tris kartus pažeidusios reikalavimus, neteks taršos leidimo.

Diskutuota apie problemas, kurios atsirado panaikinus miškų urėdijas, ir apie komunalinių atliekų surinkimą, kur taip pat nėra rimtos strategijos, kitais Rietavo savivaldybei aktualiais klausimais.

Susitikime dalyvavo Savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas, ekologė Vesta Andrijauskienė ir UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ direktorius Rimantas Adomaitis. Iš Rietavo ministras K. Mažeika išvyko apžiūrėti Jėrubaičiuose (Plungės r.) esančių komunalinių atliekų mechaninio biologinio apdorojimo įrenginių.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite