Aktoriai Virginija Kochanskytė ir Anicetas Gendvilas.
Angle down Atgal

Aktorių lūpomis prabilo poetas Vytautas Mačernis

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyrius (Aido g. 27) organizavo renginį-susitikimą su aktoriais Virginija Kochanskyte ir Anicetu Gendvilu, kurie atliko poetinę dedikaciją „Regėjimų šviesoje“, skirtą Vytauto Mačernio 100-mečiui. Skambėjo V. Mačernio laiškai, vizijos, poezija ir kanklių muzika.

Šiais metais birželio 5 d. žymiam lietuvių poetui Vytautui Mačerniui būtų suėję 100 metų. Nors rašytojas žuvo labai jaunas, būdamas vos 23-jų, tačiau jaunas amžius nesutrukdė būti visuotinai pripažintu lietuvių literatūros klasiku. V. Mačernio eilėraščiai kupini egzistencialistinės filosofijos bei turiningi jausmų pasauliui.

Aktorė V. Kochanskytė jau kurį laiką nagrinėja V. Mačernio kūrybą ir skaito poeto eiles bei laiškus. Aktorė tiesiog įsimylėjusi poeto kūrybą, šia meile užkrėtė visus susirinkusius. V. Mačernio eilės neturi amžiaus, jas skaito įvairaus amžiaus žmonės. Į susitikimą taip pat susirinko įvairaus amžiaus poezijos mėgėjai. Kartu su aktore V. Mačernio eiles ir laiškus skaitė Šiaulių dramos teatro aktorius Anicetas Gendvilas. Užsimezgęs dialogas scenoje tarp poeto laiškų ir jo kurtų eilėraščių, kiekvieną žiūrovą nukėlė į sunkų laikmetį, kai poezija turėjo galią pakelti kūrėjo sielą .Aktorių skaitomas eiles papildė kanklių muzika, kurią atliko mokytoja, kanklininkė Elena Ralienė.

Su aktore V. Kochanskyte bibliotekos skaitytojai jau buvo susitikę ir anksčiau – tuomet bibliotekoje klausė Sigito Gedos poezijos. E. Ralienė taip pat savo muzika skaitytojus džiugina ne pirmą kartą.

Renginys vyko kiemelyje prie bibliotekos. Tai pirmas skaitytojų ir aktorių susitikimas po ilgos pertraukos.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite