Angle down Atgal

Akmeninė naktis: atradimai, sugrįžimai ir tradicijos

Dvyliktą kartą Akmenės gamtos ir kultūros parke skambėjo autoriniai kūriniai, suvienyti festivalio „Akmeninė naktis”. Andriaus Almanio ir grupės „Delčia” idėja gyvuoja, kinta, auga, atranda naujus talentus, sugrąžina atlikėjus ir kūrėjus paskatina prisiminti savo pomėgius. Jau keletą metų festivalis pasipildė ir akcija „Tautiška giesmė aplink pasaulį”.

Festivalį pradėjo Akmenės kultūros namų vadovė Vitalija Žakienė savo eilėmis apie Akmenę ir jos žmones. Vitalija rikiavo ir pasirodymų tvarką, o atlikėjus kalbino klausinėdama apie kūrybą, dainų turinį ir pasiekimus. Pirmoji pasirodė Vilhelmina Imbrienė, viena ištikimiausių autorinės muzikos festivalio dalyvių.

Ji padainavo savo dainą, sukurtą pagal Julijos Almantis eiles, o kad būtų įdomiau, taip ji sakė, kitą dainą pasikvietė kartu padainuoti ir festivalio organizatorių Andrių Almanį. Vienu iš naujų festivalio dalyvių buvo Marijus Lopaitis, nors jo pasirodymų buvo progų klausytis kituose renginiuose. Lyriškas pasirodymas buvo ir akmeniškiams gerai pažįstamos Neringos Delnickienės. O jaunoji atlikėja Emilija Lopaitytė, geriau žinoma kaip puiki pianistė, savo dainomis bandė išsakyti paaugliškus rūpesčius ir mintis. Ištikimi festivaliui ir Daiva Palionienė su Sigitu Krasausku.

Būta svečių – klaipėdietė Irena Upė savo kūryba bando priminti klausytojui išgirsti savo sielos balsą, taip pat savaip interpretuoja senąsias lietuvių liaudies dainas, tad ir jos pasirodymas buvo savitas. Taip pat iš Klaipėdos į gimtinę festivaliui sugrįžo ir Brigita Šežikaitė Nikonovičė. Tardiciškai ji pasirodė su grupe „Seniai matėmės“.

Daugiau Lilija Smalakienė šeštadienio, liepos 11 d. VIENYBĖJE

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite