Angle down Atgal

Akademijoje daugiabutis paskendo dūmuose

Spalio 11-osios popietė Akademijos miestelyje buvo nerami. Čia skubėjo visos Kėdainių specialiosios tarnybos, mat buvo pranešta, kad uždūmintas visas daugiabutis gyvenamasis namas, žmonės nebegali būti savo butuose. 

Pranešė popietę

Bendrąjį pagalbos centrą pagalbos skambutis pasiekė 15 val. 35 min. Daugiabučio namo gyventojai pranešė, kad Kėdainių rajono Dotnuvos seniūnijos Akademijos mietelyje, Tvenkinio gatvės 7-ajame daugiabučiame name daug dūmų.

Gyventojai sakė, kad vienus kambarius jie vėdino, tačiau dūmų yra ir kaimynų butuose. Žmonės baiminosi gaisro bei dūmų, mat nuo jų gali uždusti. Be to, gyventojai teigė nežinantys, kur yra dūmų šaltinis, kas dega.

Gausios pajėgos

Į įvykio vietą buvo pasiųstos gausios ugniagesių gelbėtojų pajėgos. Jiems atvykus jautėsi stiprus dūmų kvapas, kambariai buvo uždūminti, tačiau degimo nebuvo. Ištraukiamosiomis kopėčiomis pasikėlę iki antro aukšto ugniagesiai atstūmė vieno buto langą ir pateko į vidų.

Bute degimo požymių nebuvo, viduje buvo tuščia. Netrukus paaiškėjo, kad gretimame bute vyras buvo užkūręs krosnelę. Dėl to užsidegė suodžiai, o ortakiu, suvestu į vieną kaminą, dūmai pasklido po kitus butus. Todėl buvo pridūminti 3 butai.

Teko vėdinti patalpas

Ugniagesiams gelbėtojams teko vėdinti daugiabučio namo patalpas, butus. Dar keletą valandų ugniagesiai budėjo įvykio vietoje, žiūrėjo, ar pastate neatsiranda daugiau dūmų.

Beje, ugniagesiai subarė butų savininkus, mat šių namuose dūmų detektorių nebuvo. Ugniagesiai paragino gyventojus įsirengti dūmų detektorius, mat šis prietaisas, kilus gaisrui, skleidžia stiprų garsą ir įspėja gyventojus. Mažas prietaisas gali išgelbėti gyvybę.

Baimės akys

„Rinkos aikštės“ kalbinti namo gyventojai sakė, kad baimės buvo visiems, mat neaišku, kas degė, o visas namas skendėjo dūmuose.

„Daugelis žmonių buvo išėję į lauką, mat būti namuose buvo neįmanoma. Visur buvo dūmai. Iškvietus pagalbą sulėkė daug ugniagesių, jų čia buvo pilna kaip skruzdėliukų. Ir jie dirbo ilgai. Paaiškėjo, kad vienas kaimynas užkūrė krosnelę ir užsidegė suodžiai. Matyt, neprižiūrėjo krosnies  kaip reikia, tai ir įvyko nelaimė“, – kalbėjo daugiabučio gyventojai.

Ragina išsivalyti

Bendrosiose priešgaisrinės saugos taisyklėse numatyta, kad visi šildymo įrenginiai turi būti eksploatuojami pagal gamintojo instrukcijose nustatytus gaisrinės saugos reikalavimus, o prieš šildymo sezono pradžią – patikrinti.

Šildymo įrenginiai, dūmtraukiai turi būti techniškai sutvarkyti. Palėpėse ir kitose gaisro atžvilgiu pavojingose patalpose mūriniai dūmtraukiai ir mūrinės sienos su dūmų kanalais turi būti išbaltinti. Iš dūmtraukių ir krosnių prieš šildymo sezoną, o jo metu ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius būtina išvalyti suodžius.  

Eksploatuojant šildymo įrenginius, draudžiama, laikyti kurą arčiau kaip 1 metrą nuo pakuros, įkurti juos ypač degiais, labai degiais ir degiais skysčiais ir  kūrenti šildymo įrenginį jam nepritaikytu kuru.

Už šių taisyklių nesilaikymą Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimo kodekse numatyta bauda nuo 10 iki 600 eurų.

Daugiau naujienų apie Kėdainių rajoną skaitykite www.rinkosaikste.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite