„Aistės-LSMU“ - Karalienės taurės laimėtojos

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt

72236

Didžiąją rungtynių dalį pirmavusios Kauno „Aistės-LSMU“ triumfavo Karalienės taurės finale. Roko Kondratavičiaus auklėtinės šeštadienį Vilniaus „Siemens“ arenoje 71:61 (19:14, 15:14, 25:20, 12:13) pranoko Vilniaus „Kibirkštį“ ir kėlė į viršų pirmąjį sezono trofėjų, skelbia moterulyga.lt.

Naudingiausia finalo krepšininke buvo pripažinta Karolina Kazočiūnaitė, kuri 13 iš 18 savo taškų surinko per trečiąjį kėlinį. 20-metė puolėja rungtyniavo 34 minutes, realizavo 2 iš 4 dvitaškių, 3 iš 5 tritaškių, 5 iš baudų, atkovojo 8 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 5 pražangas bei užfiksavo 25 balų naudingumą.

„Kibirkštis“ į Karalienės taurės finalą po dviejų „MultiGyn“ Moterų lygos varžybų ratų žengė iš pirmosios vietos, o „Aistės-LSMU“ - iš antrosios.

Kaunietės į priekį išsiveržė nuo mačo pradžios, kai Daugilė Šarauskaitė per kiek daugiau nei tris minutes surinko 7 taškus ir „Aistės-LSMU“ buvo priekyje 9:2. Prieš ilgąją pertrauką Kauno komanda turėjo 6 taškų persvarą (28:34), bet trečiajame ketvirtyje vilnietės startavo atkarpa 12:4 ir persvėrė rezultatą savo naudai (40:38).

Visgi tada nugalėtojų gretose iššovė geriausia rungtynių žaidėja tapusi K. Kazočiūnaitė. Ji surinko 10 taškų iš eilės, paskui pridėjo tritaškį ir R. Kondratavičiaus treniruojama ekipa vėl buvo priekyje dviženkle persvara (56:46). Ketvirtojo kėlinio viduryje „Aisčių-LSMU“ pranašumas po Kristinos Masionytės dvitaškio buvo rekordinis (65:50), bet vilnietės rankų nenuleido.

Gabija Meškonytė pelnė 7 taškus paeiliui, „Kibirkštis“ laimėjo atkarpą 9:2 ir dar sumažino atsilikimą iki vienženklio skaičiaus (59:67), tačiau kitoje iš pradžių Milda Sauliūtė atsakė dvitaškiu, po to K. Kazočiūnaitė bei Kauno komanda išlaikė saugų atstumą (71:61).

Universalumu žibėjusi M. Sauliūtė per 29 minutes įmetė 16 taškų (5/8 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 3/3 baudos), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 4 ir perėmė 5 kamuolius, išprovokavo 5 pražangas, 4 sykius prasižengė ir surinko 24 naudingumo balus.

D. Šarauskaitės sąskaitoje - dvigubas dublis: 11 taškų ir 10 atkovotų kamuolių per 30 žaidimo minučių. K. Kazočiūnaitė surinko 18 taškų.

Vilniaus komandai G. Meškonytė pelnė 19 taškų, Dalia Donskichytė - 15, Morgan Pullins - 12.