Angle down Atgal

Aiškėja, kur Šiauliuose būtų atidarytas „drive-in“ tyrimų punktas

Jau šią savaitę dešimtyje apskričių planuojama atidaryti pirmuosius koronaviruso patikros „drive-in“ punktus, į kuriuos atvykę simptomus jaučiantys žmonės galėtų vietoje išsitirti, ar nėra užsikrėtę koronavirusu COVID-19.

Antradienį popiet Šiauliuose vyko pasitarimas dėl tokio mobilaus tyrimų punkto įrengimo mūsų mieste. Kaip po pasitarimo naujienų portalą Etaplius.lt informavo mero pavaduotojas Domas Griškevičius, kol kas planuojama, kad „drive-in“ punktas galėtų veikti prie Šiaulių arenos esančioje aikštelėje.

Tačiau, anot Šiaulių miesto savivaldybės atstovo, dar buvo svarstoma, ar apskritai šis punktas mieste reikalingas. Jo teigimu, ir Respublikinėje Šiaulių ligoninėje kol kas pakanka pajėgumų patikrinti koronaviruso užsikrėtimu įtariamus žmonės. „Šiandien iš ligoninės išvežti 3, vakar – 8 mėginiai“, – sakė Šiaulių miesto savivaldybės mero pavaduotojas.

Tiesa, jau po pokalbio paaiškėjus, kad Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovo, sveikatos ministro Aurelijaus Verygos pasirašytame dokumente didžiosios savivaldybės įpareigojamos iki kovo 20 dienos įsteigti mobilius koronaviruso patikros punktus, D. Griškevičius patikino, kad šio reikalavimo bus laikomasi. Taigi, tikėtina, kad jau šiomis dienomis šis punktas vis dėlto pradės veiklą mūsų mieste.

„Jau nuo rytojaus bus sprendžiami svarbiausi infrastruktūros ir priemonių aptarnaujančiam personalui aprūpinimo klausimai“, – pridūrė jis.

D. Griškevičius naujienų portalą informavo, kad bus svarstomas ir medikų komandos šiame „drive-in“ punkte formavimas bei kiti organizaciniai klausimai, dėl kurių bus tariamasi su Sveikatos ministerija.

Paklaustas, ar Šiauliuose medicinos personalui šiuo krizės laikotarpiu pakanka apsauginių kaukių, respiratorių ir kombinezonų, D. Griškevičius tepasakė, kad situacija šiuo klausimu visoje Lietuvoje panaši, tačiau dėl papildomų apsaugos priemonių bus kalbamasi su šalies valdžia.

comment Skaitytojų komentarai (3)

Taip pat skaitykite