Angle down Atgal

Radviliškyje ir rajone – viešųjų erdvių ir gatvių dezinfekcija

Vadovaujantis Radviliškio rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos rekomendacijomis, vykdant COVID-19 ligos prevenciją, Radviliškyje ir rajone jau visą savaitę dezinfekuojamos gatvės ir viešosios erdvės, žaidimų aikštelės, viešojo transporto stotelės, suoliukai, kiti dažnai žmonių lankomi objektai, įvairūs žmonių liečiami paviršiai (pvz., turėklai).

Dezinfekcija vykdoma Radviliškio mieste ir tose Radviliškio rajono seniūnijose, kuriose fiksuoti COVID-19 ligos atvejai ir yra izoliuotų asmenų.

Dezinfekcija tiek Radviliškio mieste, tiek kitose seniūnijose vykdoma atsižvelgus į oro sąlygas.

Kodėl dezinfekuojama? Sulaukiama gyventojų nusiskundimų dėl saviizoliacijos nesilaikymo, todėl yra tikimybė, kad COVID-19 virusu infekuoti žmonės, nesilaikantys karantino metu nustatytų taisyklių ir draudimų, viešosiose erdvėse virusą paskleidžia ore, o šis nusėda ant aplink juos esančių paviršių. Tai reiškia, kad užsikrėsti galima net neturint jokio artimo kontakto su viruso nešiotojais.

Radviliškio miesto ir kitų seniūnijų miestelių gatvės dezinfekuojamos pasitelkus techniką ir mechaniškai, rankiniais purkštuvais. Specialiosios talpos pripildytos natrio hipochloritu, kuris dėl jame esančio aktyvaus chloro plačiai naudojamas maisto pramonės įmonėse, viešojo maitinimo įstaigose, geriamo vandens stotyse. Taip pat rezerve Radviliškio rajono savivaldybė viešųjų erdvių dezinfekcijai turi vandenilio peroksido (50 proc. koncentracijos).

Dezinfekcija vykdoma vadovaujantis LR sveikatos apsaugos ministerijos parengtomis rekomendacijomis „Dėl aplinkos valymo ir dezinfekcijos, esant nepalankiai COVID-19 situacijai“.

Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir kitų sveikatos priežiūros institucijų rekomendacijų, vienas iš veiksmingiausių būdų, galintis užkirsti kelią koronaviruso plitimui – periodiškas dažnai liečiamų paviršių dezinfekavimas.

comment Skaitytojų komentarai (2)

Taip pat skaitykite