Angle down Atgal

„Active Citizens“ diena Visagine

Rugpjūčio 18 d. Visagine vyko „Active Citizens“ diena, kuri subūrė jaunus žmones ir įvairių institucijų atstovus aptarti kylančius iššūkius ir poreikius bendruomenėse bei kartu pasvarstyti, kaip institucijos galėtų tapti draugiškesnėmis jaunimui. 

Jau ketvirtus metus Britų taryba Lietuvoje kartu su Politikos tyrimų ir analizės institutu įgyvendina programą „Active Citizens“. Per šiuos metus pavyko apmokyti daugiau nei 100 bendruomenės lyderių. Prie įvairių „Active Citizens“ programos remiamų projektų prisijungė beveik 10 tūkstančių Lietuvos gyventojų iš skirtingų savivaldybių. Programos tiksliniai regionai - Visagino savivaldybė, Klaipėdos miesto savivaldybė, Šalčininkų, Trakų, Švenčionių ir Vilniaus rajonų savivaldybės. „Active Citizens“ diena Visagine yra organizuojama jau antrą kartą.

Renginyje dalyvavo ir apie palankią, draugišką aplinką jaunimui diskutavo Visagino savivaldybės meras Erlandas Gelaguz, mero pavaduotoja Aleksandra Grigienė, Visagino savivaldybės atstovai, jaunuoliai ir juos palaikantys miesto gyventojai. Renginio metu valdžios atstovai kartu su jaunais žmonėmis piešė socialinius žemėlapius, kuriuose diskutuodami įsivardijo teigiamas ir neigiamas Visagino ypatybes. Sukurtoje neformalioje erdvėje jaunuoliai jautėsi galintys laisvai klausti, domėtis, ieškoti atsakymų į jiems rūpimus klausimus, o valdžios atstovai mielai dalijosi jau nuveiktais ir dar planuojamais darbais. Dalyviai diskutavo apie savivaldybių bendradarbiavimą su jaunais žmonėmis, jų įgalinimą įsitraukti į organizuojamas veiklas bei galimybių suteikimą organizuoti jas patiems. Renginio metu siūlytos idėjos, galinčios padėti jaunuoliams veikti, būti aktyviems ir įsitraukusiems į visuomeninius procesus. 

Renginio dalyviai džiaugėsi turėję galimybę pabendrauti betarpiškai, kartu generuojant idėjas savo miesto pagerinimo vardan. Visagino savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Evelina Visockytė teigė jaučianti ryškius pokyčius jaunimo įsitraukimo į visuomenines veiklas srityje. Per pastaruosius 4 metus, kai programa veikia Lietuvoje, Visagino jaunuoliai ėmė noriai dalyvauti veiklose, jaučiasi patys įgalinti veikti savo bendruomenėje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite