Angle down Atgal

A. Verygos sprendimas dėl priverstinės grįžtančių į Lietuvą asmenų izoliacijos kelia nemažai sumaišties savivaldybėse

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimas, griežtinant karantino sąlygas, įvesti privalomą 14 dienų izoliaciją visiems į Lietuvą iš užsienio šalių atvykstantiems žmonėms savivaldybėms sukėlė nemažai rūpesčių, kaip tai turėtų būti įgyvendinama praktiškai.

Kauno miesto savivaldybės atsakingų asmenų teigimu, tų keleivių, kurie lėktuvais bus paskraidinami į Kauno oro uostą (esantį už keliolikos kilometrų nuo miesto, Kauno rajono teritorijoje), transportavimu izoliacijos vietų link turėtų pasirūpinti Kauno rajono savivaldybė.

„Ministro sprendimas priimtas vos prieš kelias valandas, o jau šiandien vakare Karmėlavoje nusileidžia du lėktuvai. Problema ta, kad mes negalime nustatyti keleivių adresų, o tai labai apsunkina galimybes juos paskirstyti ir izoliuoti.

Į savivaldybę jau kreipėsi būsimųjų atvykėlių artimieji. Iš Anykščių paskambinusi moteris informavo, kad šįvakar iš Edinburgo parskrenda du jų vaikai. Šeima Anykščių rajone turi sodybą, kurioje jau pripirkta maisto dviem mėnesiams. Tėvai atsiųstų automobilį į Karmėlavą ir paliktų jį šalia oro uosto. Vaikai pasirašytų įsipareigojimą izoliuotis ir važiuotų tiesiai į sodybą. Taigi kontaktų sumažėtų minimaliai. Ar tai ne protingas sprendimas? Deja, tokiems sprendimams kelią užkerta ministro potvarkis“, – antradienį naujienų agentūrai ELTA sakė Kauno rajono mero patarėjas Edmundas Mališauskas.

Rajono medikų nuomone, sugrūsti visus gimtinę pasiekusius keleivius į vieną patalpą būtų neprotinga, nes tada labai padidėtų tikimybė, kad užsikrės daugelis. O paskirstyti ir izoliuoti keleivius reikės nemažai žmogiškųjų išteklių.

Savo ruožtu Kauno rajono savivaldybė ieško tuščių viešbučių, kur būtų galima laikinai apgyvendinti atvykėlius, po to perduoti juos kitoms savivaldybėms. Tikimasi, kad didžioji dalis keleivių bus iš Kauno apskrities, todėl prašoma šių savivaldybių vadovų atsiųsti į Karmėlavos oro uostą transporto priemonių. Tokiu būdu būtų sumažintas kontaktų skaičius bei užsikrėtimo rizikos.

„Šiuo metu aktyviai komunikuojame su Kauno apskrities merais ir Karmėlavos oro uosto administracija. Kauno rajono savivaldybės savo gyventojams izoliuotis yra rezervavusi pakankamai vietų. Keista, kad šios problemos sprendime nedalyvauja Susisiekimo ministerija. Juk būtų galima atsiųsti į oro uostą autobusų, „išrūšiuoti“ keleivius pagal apskritis, išvežioti pagal gyvenamąją vietą ir ten izoliuoti“, – sakė Eltai E. Mališauskas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite