Angle down Atgal

A. Veryga ugdymo įstaigų bendruomenes ragina pasitelkti fantaziją

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad siekiant sumažinti koronaviruso užsikrėtimo rizikas kontaktinio mokymosi metu, ugdymo įstaigų vadovybės turėtų pasitelkti fantaziją. Ministro teigimu, nors kol kas nė vienoje savivaldybėje neplanuojama įvesti tiesioginio ugdymo, mokymo įstaigos, pabrėžia A. Veryga, neturėtų turėti iliuzijų, kad bus galima tęsti darbą įprastu būdu.

Užsikrėtimo COVID-19 atvejams šalyje augant, ministro manymu, pirmiausia reikėtų galvoti apie tai, kad esant reikalui nuotolinis mokymasis galėtų būti įvestas ne atskirose savivaldybėse, bet konkrečiose ugdymo įstaigose.  

„Jei kažkurioje savivaldybėje situacija pasidarytų ypatingai nevaldoma galima būtų teoriškai galvoti. Bet idealiu atveju būtų gerai galvoti ne apie savivaldybę, bet apie konkrečią įstaigą (...). Pirmiausia yra galvojama kaip užtikrinti kontaktinį ir gyvą mokymąsi. O nuotolinį mokymąsi – viską galima nustatyti. Švietimo sistema su nuotoliniu mokymusi pragyveno keletą mėnesių ir žino kaip tą padaryti“, – antradienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė A. Veryga.

Apie kaukes mokiniams nesvarsto, mokyklų vadovybes ragina pasitelkti fantaziją

Ministras žurnalistams teigė, kad kol kas nėra diskutuojama apie tai, kad mokiniai ugdymo įstaigose turėtų dėvėti nuo viruso plitimo apsaugančias veido kaukes.

„Neplanuojame tikrai tokios normos nustatyti. Kol kas tokios diskusijos, kad visiems privaloma būtų užsidėti kaukes, nebuvo“, – tikino A. Veryga.

Visgi ministras pažymėjo, kad mokymo įstaigos neturėtų tikėtis, kad bent jau artimiausiu metu bus įmanoma organizuoti ugdymo procesą, kaip iki koronaviruso epidemijos pradžios.

„Visą ugdymo procesą organizuoti taip, koks jis buvo iki COVID-19 – tai, matyt tikrai yra neįmanoma“, – pažymėjo A. Veryga ir ragino ugdymo įstaigų vadovybes pasitelkti fantaziją, kaip būtų galima sumažinti užsikrėtimo rizikas dirbant kontaktiniu būdu.

„Ugdymo įstaigos, kartu su steigėjais, su Visuomenės sveikatos centro specialistais turi galvoti kaip jį organizuoti kitaip, kad būtų galima maksimaliai daugiau reikalavimų ir siūlymų įgyvendinti (...). Reikia peržiūrėti procesus: ir maitinimą, ir kad srautai nesimaišytų, net ir pamokas pradėti ne vienu laiku, kad visi vienu metu nesusirinktų (...) Visus procesus turi susidėlioti įstaigos“, – tęsė ministras, pabrėždamas, kad yra daugybę tam tinkančių priemonių.

„Jeigu labai nori viską įmanoma padaryti, įmanoma skirtingais laikais maitinti (...) yra n sprendimų, reikia tik įjungti fantaziją“, – apibendrino A. Veryga.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite