Angle down Atgal

A. Veryga tikina, kad apsaugos priemonių užteks visiems medikams, kuriems jos būtinos

Lietuvą šeštadienį pasiekus didelei apsaugos priemonių medikams siuntai – 3 mln. vienkartinių pirštinių, 33 350 vienetų apsaugos akinių ir 200 tūkst. FFP2 respiratorių, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tikina, kad apsaugos priemonių užteks visiems tokį poreikį turintiems medikams.

„Priemonių užteks, taupyti nereikės. (...) Tai nereiškia, kad visus be išimties apvilksime kostiumais, nes visiems nereikia. Yra labai skirtingas įsivaizdavimas, kam kokia priemonė yra reikalinga, – tikrai ne kiekvienas gydytojas turi kasdien vaikščioti su pilna apranga. To tikrai nereikia“, – šeštadienį Kaune surengtoje spaudos konferencijoje sakė A. Veryga.

Jo teigimu, respiratorius turi visi medikai, susiduriantys su koronaviruso infekcija įtariamais pacientais.

„Tie, kas dirba su visais įtariamaisiais, jie ir dabar visi turi. Su šeimos gydytojais, noriu priminti, kad yra steigiamos karščiavimo klinikos, visai kitaip organizuojamas pats darbas, turi nesusimaišyti šie du srautai“, – pridūrė A. Veryga.

Dar spaudos konferencijos pradžioje ministras sakė, kad šeštadienį gautų priemonių turėtų pakakti 3 mėnesiams.

„Priklausys nuo scenarijaus, turėtų užtekti 3 mėnesiams, jeigu neįvyks kažkas labai netikėto. Šiuo užsakymu yra neapsiribojama, nepaisant to, kad yra didžiuliai kiekiai užsakyti, prekių toliau yra ieškoma. Kai tik bus galimybė, jos ir toliau bus perkamos, nepaisant to, kad tai yra pakankamai nemažas rezervas. Tokio Lietuva dar nėra turėjusi, bet tokio ir poreikio nebuvo“, – sakė A. Veryga.

J. Narkevičius: mes laimėjome kovą prekių kare

Jam antrino ir susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius. Jo teigimu, Lietuva laimėjo kovą dėl prekių.

„Galime pasidžiaugti, kad faktiškai mes laimėjome kovą tame kare, nes dėl prekių dabar vyksta karas. Susidarė situacija tokia, kad pirkėjas, kuris užmoka už prekes, negarantuotas, kad jas gaus iš tiekėjų, nes yra atvejų, kad tiekėjas parduoda net keliems pirkėjams, tokių atvejų yra“, – teigė J. Narkevičius.

„Skuba vyksta ir dėl lėktuvų, nes keletas lėktuvų dėl sutartų reisų buvo nukreipti kitur, bet mes suorganizavome greičiausią įmanomą būdą“, – sakė susisiekimo ministras.

Į Kauno oro uostą šeštadienį atgabenta didžiulė asmens apsaugos priemonių siunta medikams, dirbantiems su pacientais infekcinių ligų skyriuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje, mobiliuose punktuose bei kitur. Tai, pasak A. Verygos, – dalis didžiulio užsakymo, kuris Lietuvą pasieks dalimis. Į ligonines gautas apsaugos priemones išvežios valstybės įmonė „Lietuvos paštas“, skelbiama Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime spaudai.

Elta

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite