Angle down Atgal

A. Veryga apie alkoholio ribojimus nuo kitų metų: taikyti verta

Vyriausybės ir verslo atstovai aptarė nuo 2020 m. numatytas alkoholio prieinamumo ribojimo priemones.

Vyriausybės kanceliarijoje įvyko valdžios ir verslo asociacijų atstovų pasitarimas dėl Alkoholio kontrolės įstatymo pataisų įtakos smulkiam ir vidutiniam verslui, alkoholio vartojimui, sveikatos apsaugai, visuomenės saugumui.

„Tai buvo pirminė diskusija, surengta tam, kad galėtume įvertinti, ar nuo sausio 1 d. įsigaliosiantys įstatymo pakeitimai yra tikrai adekvatūs“, – žurnalistams teigė Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis.

Pasak jo, šalyje sumažėjo susirgimų alkoholinėmis psichozėmis, priklausomybė nuo svaigiųjų gėrimų ir mirtingumas, susijęs su alkoholio vartojimu. Prieš kelerius metus įvestos ribojimo priemonės tam taip pat pasitarnavo.

„Verslas kelia idėją, kad alkoholio suvartojimas restoranuose ir lauko kavinėse nėra pagrindinė problema, dėl kurios kenčia visuomenės sveikata. Vis dėlto nauji draudimai yra nukreipti į svaigiųjų gėrimų prieinamumo mažinimą“, – sakė A. Stončaitis.

Kanclerio teigimu, jaunimas dažnai svaiginasi vasaros festivaliuose, todėl verta aptarti, kokiomis priemonėmis reikėtų kovoti su šia problema, ir įvertinti jau pritaikytas. Labiausiai reikėtų atkreipti dėmesį į alkoholio vartojimo kultūrą.

„Kavinių tikrai yra daug, verslas yra socialiai atsakingas. Manau, kad žmogui išgėrus alaus ar vyno, vargiai susidarys tinklo trūkumas. Užsienyje tokios priemonės taikomos gana retai“, – į žurnalistų klausimus atsakė jis.

Ribojimų priežastis – neblaivūs poilsiautojai

„Teisės aktų kūrėjai ir Vyriausybės atstovai nenori draudimų tik dėl draudimų“, – reziumavo kancleris.

Pasak jo, Vyriausybė vis dėlto planuoja svarstyti galimybę atšaukti sprendimą drausti prekiauti alkoholiu lauko kavinėse.

„Prieš kelerius metus įvestos priemonės davė tokių rezultatų, kurių norėjome. Daug diskutuojame, ar ribojimai pardavinėti alkoholį lauko kavinėse yra taikūs“, – komentavo sveikatos apsaugos ministras A. Veryga.

Pasak jo, priemonės priimtos dėl to, kad 61 proc. nuskendusių žmonių Lietuvoje buvo neblaivūs.

Ministro nuomone, ribojimus taikyti verta: „Noriu priminti, kad galutinius sprendimus priims Seimas.“ Ankstesnių svaigiųjų gėrimų prieinamumo ribojimų, anot jo, daugelis „taip pat bijojo“.

Peržiūrėti naujasias pataisas, įsigaliosiančias nuo 2020 m., prašė verslo atstovai. Jiems kelia baimę nauji įstatymo pakeitimai, pagal kuriuos nebus galima prekiauti alkoholiu lauko kavinėse, paplūdimiuose, parkuose, bus apribota prekyba svaigiaisiais gėrimais masinių renginių metu.

„Vyriausybę yra pasiekę daug kreipimosi raštų iš įvairių verslo asociacijų, restoranų, viešbučių, kurie siūlo peržiūrėti kai kurias priemones, kalbama apie lauko kavines ir kitas priemones“, – BNS sakė premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas.

Nuo 2020 m. vasaros sezono metu alkoholiu nebus galima prekiauti kurortų lauko kavinėse, poilsio bei turizmo vietose: paplūdimiuose, parkuose, aikštėse. Savivaldybės nebeišduos tokių licencijų.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite