Angle down Atgal

A. Monkevičius: 90 proc. mokyklų susitvarkė su nuotolinio ugdymo iššūkiais

Apie 90 proc. mokyklų susitvarkė su nuotolinio ugdymo iššūkiais, o lankomumas tapo net geresnis, nei iki šiol, sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

„Jei galima įsivaizduoti mokyklų darbą nuotoliniu būdu šviesoforo spalvomis nudažytą, per 90 proc. mokyklų galime matyti kaip žalią spalvą, na ir tik apie 10 proc. mokyklų nepatenka į šią žalią spalvą“, – spaudos konferencijoje sakė ministras.

Jis sako, kad pirmiausia už šiuos rezultatus „reikėtų padėkoti mokytojams, švietimo pagalbos specialistams ir mokyklų vadovų komandoms“, taip pat jis įvertino savivaldybių vadovų dėmesį, verslo ir visuomenininkų iniciatyvas padedant sklandžiai organizuoti ugdymą, užtikrinti reikiamas priemones.

Anot A. Monkevičiaus, pagrindinis ministerijos ir savivaldybių tikslas organizuojant nuotolinį ugdymą yra, kad į ugdymą įsitrauktų visi vaikai iš socialiai jautrių šeimų, taip pat vaikai, turintys specialiųjų ugdymo poreikių.

Jis taip pat sako, kad pamokų lankomumas nuotolinio ugdymo metu išaugo.

„Duomenys rodo, kad daugumoje mokyklų dalyvavimas nuotoliniame ugdyme yra ne mažesnis o gal net didesnis, nei buvo paprastame ugdyme“, – pridūrė jis.

Planšetiniai kompiuteriai – iki kitos savaitės pabaigos

Ministras patikino, kad visi Nacionalinės švietimo agentūros perkami planšetiniai kompiuteriai pasieks socialiai jautrių šeimų vaikus iki kitos savaitės pabaigos. Anot jo, telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ ketvirtadienį dovanojo net 11 tūkst. interneto kortelių planšetiniams kompiuteriams, tad įvertinus su ankstesniais kortelių įsigijimais jau užtikrinta, jog visi kompiuterius gaunantys moksleiviai turės ir internetą.

Ministerija anksčiau skelbė, kad iš viso bus įsigyta 35 tūkst. planšetinių ir nešiojamųjų kompiuterių. NŠA atstovai žadėjo, kad jų tiek ir bus įsigyta, tačiau nepasiteisinus lūkesčiams dėl tiekėjų pasiūlytos kainos, didžioji dalis įrenginių bus planšetės.

„Visi planšetiniai kompiuteriai iki kitos savaitės galo pasieks mokyklas, dar 2 tūkst. kompiuterių pirkimas vykdomas per Centrinę pirkimo organizaciją, ten procedūros šiek tiek yra ilgesnės – kompiuteriai pradės pasiekti kitos savaitės gale ir dar kitos savaitės eigoje. 2 tūkst. nešiojamųjų kompiuterių iki balandžio 24-25 dienos irgi pasieks mokyklas“, – patikino jis.

Karantinas paskelbtas kovo 16-ąją ir šiuo metu pratęstas iki balandžio 27 dienos. Jo metu neveikia visos kultūros, švietimo, ugdymo įstaigos, draudžiami masiniai renginiai. Mokslas vyksta nuotoliniu būdu.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite