Angle down Atgal

A. Dulkys ragina laikytis SAM saugumo rekomendacijų per Vėlines: nereikėtų „kurti“ naujų kapų

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ragina laikytis Sveikatos apsaugos ministerijos teikiamų saugumo rekomendacijų Vėlinių ir Visų Šventųjų dienomis. Anot ministro, nereikėtų vykti tvarkyti kapų, nes taip gali atsirasti naujų kapų.

„Man atrodo, reikėtų tų rekomendacijų laikytis (...).  Esant mažiausiems negalavimo simptomams reikėtų susilaikyti nuo kapų lankymo, nuo artimųjų lankymo. Reikėtų tikrai riboti savo socialinius kontaktus, nes būtent tai ir matome, kad ne kažkokių renginių metu, ne mokyklų, klasių sergamumas, bet būtent socialinių kontaktų pasekmė“, – žurnalistams prieš Vyriausybės posėdį trečiadienį sakė A. Dulkys.

„Grįžtame prie to, kad mes labai esame darbštūs, skrupulingi, labai prižiūrime kapus, tai čia šiuo atveju nereikėtų „kurti“ naujų kapų“, – pridūrė ministras.

Primena, atsižvelgdama į nepalankią epidemiologinę situaciją šalyje dėl COVID-19 ligos ir teikiamas Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro bei Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas, Sveikatos apsaugos ministerija teikia gyventojams rekomendacijas, kokių saugumo priemonių imtis Vėlinių ir Visų Šventųjų dienoms.

Pirmiausia rekomenduojama nevykti aplankyti artimųjų kapų asmenims, turintiems ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių, tokių kaip karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan. Izoliacijoje esantiems asmenims palikti izoliavimo vietą ir lankyti artimųjų kapus draudžiama.

Taip pat rekomenduojama bendraujant su žmonėmis tiek uždarose erdvėse (uždarose susitikti nerekomenduojama), tiek atvirose vietose, kai neišlaikomas saugus, ne mažesnis nei 2 metrų atstumas, dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, priglundančias prie veido ir visiškai dengiančias nosį ir burną (kaukes). Svarbu su savimi turėti pakankamą kiekį kaukių bei rankų dezinfekavimo priemonę, taip pat tinkamai dėvėti kaukes bei periodiškai jas keisti, pavyzdžiui, vienkartinės medicininės kaukės turi būti dėvimos tik vieną kartą, jas keičiant ne rečiau kaip kas 3–4 valandas ar kai sudrėksta.

Žinoma, jei yra galimybė, siūloma lankyti artimųjų kapus ne Vėlinių ir Visų Šventųjų dienomis.

Be to, esant galimybei, rekomenduojama nevykti į kapines viešuoju transportu. Jei tai neišvengiama, privaloma dėvėti kaukę. Kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pabloginti sveikatą (tokiu atveju rekomenduojama dėvėti veido skydelį). Po kelionės viešuoju transportu reikėtų dezinfekuoti rankas rankų dezinfekavimo priemone.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite