Angle down Atgal

A. Dulkys patikslino tvarką, kada nuo COVID-19 gali būti skiepijama ne pagal eilę

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys patikslino skiepijimo nuo COVID-19 tvarką, įsakymu reglamentavęs, kada ne iš eilės gali būti skiepijami žemiau prioritetiniame sąraše esantys asmenys.

Trečiadienį įsigaliojančiame įsakyme numatyta, jog prioritetinės grupės turi būti skiepijamos paeiliui, pradedant nuo esančios aukščiausiai, o kitą pradėti skiepyti galima tik užtikrinus, kad turimų atsargų užteks paskiepyti aukštesnio prioriteto asmenis.

Taip pat pereiti prie žemiau sąraše esančių asmenų galima, kai „dėl objektyvių priežasčių neįmanoma laiku paskiepyti visų aukščiau esančios prioritetinės grupės asmenų ir delsimas pereiti prie kitos prioritetinės grupės būtų neracionalus ir nepateisinamas“.

Tvarkoje numatyta, kad nesant galimybių likusiomis praskiestomis vakcinos dozėmis per jų galiojimo laiką paskiepyti rezerviniame sąraše esančių asmenų, įstaigos privalo suvartoti visas praskiestas dozes skiepydamos žemiau esančios prioritetinės grupės asmenis, jau esančius skiepijimo vietoje arba galinčius skubiai į ją atvykti.

Taip pat įtrauktas reikalavimas sudaryti skiepijamų asmenų bei rezervinius sąrašus. Juos patvirtinti privalo gydymo įstaigos vadovas, kuris atsako už jų atitiktį prioritetinėms grupėms. Šiuos sąrašus darbuotojų interesų gynimo tikslais numatyta galimybė pamatyti darbuotojų atstovams.

Įsakyme taip pat nustatyta, jog už aprašo nuostatų pažeidimą taikoma teisės aktuose nustatyta atsakomybė už žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktiką reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus.

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje paskiepyta per 27 tūkst. asmenų. Šiuo metu vakcina skiepijamos prioritetinės grupės: medikai, aukščiausios rizikos pacientai, slaugos ir globos įstaigų gyventojai ir darbuotojai.

Lietuvoje pradėjus skiepijimą nuo koronaviruso, žiniasklaidoje pasirodė pranešimų apie atvejus, kai buvo paskiepyti pagal nustatytą eiliškumo tvarką teisės tam neturintys medikai ar su medicina susiję verslininkai. Sveikatos apsaugos ministerija ir teisėsauga sako, kad aiškinsis šiuos atvejus. 

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite