Angle down Atgal

A. Bilotaitė: prie sienos gali būti apie 6–7 tūkst. sieną kirsti norinčių užsieniečių

 Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad situacija Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje stabilizuota priėmus sprendimą neįleisti sieną kirsti mėginančių migrantų, kurių jau apgręžta apie 4 tūkst.

Anot ministrės, stebima, kad migrantai patekti į Lietuvą bando kitais būdais, pavyzdžiui sieną kirsti ten, kur to padaryti neleidžia gamtinės kliūtys. Ministrė taip pat pažymi, kad Baltarusijos pareigūnai organizuoja į Lenkiją nepatekusių migrantų pervežimą prie Lietuvos sienos.

„Baltarusijos režimas keičia savo taktiką. Mes matome, kad yra bandymų patekti į Lietuvą per tuos ruožus, kurie gamtine landšafto prasme yra sudėtingi ir matome tas tendencijas, kad asmenys, kurie bandė kelis kartus netgi patekti į Lenkiją ir buvo neįleisti, organizuotai Baltarusijos režimo autobusais yra gabenami į Lietuvą ir bandomi įstumti pas mus“, – trečiadienį prieš Vyriausybės posėdį žiniasklaidai sakė A. Bilotaitė.

„Matome, kad yra įvairių bandymų įtraukti ir nevyriausybines organizacijas, ir žiniasklaidą. Matome ir informacinės atakos vyksta prieš mus, todėl tikrai turime būti labai įsitempę, susikaupę ir neatsipalaiduoti“, – kalbėjo ministrė.

Paklausta, kiek migrantų dar laukia savosios progos patekti į Lietuvą, A. Bilotaitė sakė, kad skirtingų valstybių duomenys skiriasi ir tikslaus skaičiaus nėra. „Sunku pasakyti, bet tikrai gali būti ir apie 6-7 tūkst. asmenų“, – mano A. Bilotaitė.

Ji patikino, kad migrantams toliau ieškoma kelių organizuojant naujus skrydžius ir paprastinant vizų išdavimo tvarką, reaguojant į Baltarusijos veiksmus bus didinamas pasienyje patruliuojančių karių skaičius.

„Kadangi vyksta karas, taktinių dalykų apie skaičius nesinorėtų atskleisti, kadangi Baltarusija naudoja šią informaciją, ji klausosi ir stebi. Bet galiu nusiųsti aiškią žinutę, kad darome viską ir karių bus tiek, kiek reikės pagal situaciją“, – kalbėjo ministrė.

Pasak A. Bilotaitės į kilmės šalis grąžinta jau apie 300 asmenų.

Pirmadienį išaugęs į Lietuvą iš Baltarusijos neteisėtai bandžiusių patekti migrantų skaičius antradienį sumažėjo beveik tris kartus ir siekė pusšimtį. Per praėjusią parą, nuo antradienio vidurnakčio iki trečiadienio, pasieniečiai į Lietuvą iš Baltarusijos neleido patekti neleistinose vietose tai bandžiusiems padaryti 55 migrantams. Du užsieniečiai dėl humanitarinių priežasčių buvo įleisti.

Pirmadienį į Lietuvą nepatekusių užsieniečių skaičius – 149 – buvo vienas didžiausių šiemet nuo rugpjūčio 2 d., kai pasieniečiams buvo suteikta teisė neįleisti iš Baltarusijos neteisėtai bandančių sieną kirsti migrantų. Sekmadienį VSAT pareigūnai draudžiamose vietose neleido iš Baltarusijos patekti 49 neteisėtiems migrantams, šeštadienį – 91, penktadienį – 35, ketvirtadienį – 55, trečiadienį – 76.

Po kelių dienų pertraukos antradienį ties Druskininkų savivaldybe Baltarusijos pusėje vėl buvo iššauti keli pabūklų šūviai. Netoli sienos Gardino kryptimi ten yra Gožos poligonas.

Tarnybinių ginklų, specialiųjų priemonių ar fizinės prievartos veiksmų Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą panaudoti neteko. Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite