Angle down Atgal

A. Bilotaitė: manipuliuojant afganais, bandoma atverti naują neteisėtos migracijos kelią

Manipuliuojant įvykiais Afganistane, bandoma atverti naują neteisėtos migracijos kelią, sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

„Matome akivaizdų bandymą atverti naują neteisėtos migracijos kelią, manipuliuojant įvykiais Afganistane. Visiems neteisėtai sieną kirsti bandantiems asmenims galioja ta pati taisyklė – prašymus dėl prieglobsčio pateikti pasienio kontrolės punkte“, – Vidaus reikalų ministerijos pranešime cituojama ministrė.

Pasak jos, Lietuva yra pasirengusi padėti Afganistano piliečiams, jeigu jie atvyks teisėtu keliu.

„Tačiau niekam neleisime piktnaudžiauti mūsų prieglobsčio sistema ir paversti Lietuvos pereinamuoju neteisėtos migracijos kiemu “ – sakė A. Bilotaitė.

Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) trečiadienį pritaikė laikinąsias apsaugos priemones penkių Afganistano piliečių byloje prieš Lietuvą, laikinai neleisdamas jų išsiųsti iš šalies.

Pranešime nurodoma, kad afganistaniečiai į Baltarusiją atvyko šių metų rugpjūtį. EŽTT buvo pranešta, kad migrantai kelis kartus negalėjo įžengti į Lietuvą, buvo grąžinti į Baltarusiją ir strigo pasienyje, o nuo rugsėjo 5 dienos slepiasi Lietuvos teritorijoje.

Migrantai teigia, kad pabėgo iš Afganistano, nes būtų persekiojami šalies kontrolę perėmusio Talibano režimo.

Tačiau VSAT pranešė, kad EŽTT minimi migrantai iš Afganistano ketvirtadienį atvyko prie Lietuvos sienos iš Baltarusijos, tačiau nebuvo įleisti.

VSAT vadas Rustamas Liubajevas teigia, kad į vietą buvo atvykusi ir migrantų advokatė, kuri bando įtikinti pareigūnus, kad šie žmonės privalo būti įleisti, vykdant EŽTT sprendimą.

Tačiau R. Liubajevas pabrėžė, kad Lietuva nebuvo įpareigota jų įsileisti – tik neišsiųsti, jeigu jie jau yra šalies teritorijoje, todėl migrantams nebuvo leista atvykti.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite