Angle down Atgal

A. Armonaitė: neleidome atsidaryti didiesiems prekybos centrams – teks palaukti ir paviljonams turguose

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako, kad paviljonų turgavietėse kol kas atidaryti neskubama dėl to, kad šie dėl dydžio ir erdvės primena didžiuosius prekybos centrus, kuriems veikla kol kas draudžiama.

„Natūralu, kad prioritetas bendrai laisvėjimo yra toms veikloms, kurios veikia lauke. (...) Kadangi paviljonai kai kuriose turgavietėse yra labai dideli, praktiškai jau kaip prekybos centrai, ta logika vadovaujantis, kad didžiųjų plotų prekybos centrų neatidarėme, dar neleidžia situacija (atidaryti paviljonų – ELTA)“, – teigė ministrė.

Tuo metu paklausta apie galimybę didesniems nei 300 kv. m ploto prekybos centrams tam tikras teritorijas apsitverti „Stop“ juosta, taip sumažinant veiklos erdvę, ministrė teigė, kad tikisi, jog „visus reguliavimus, kuriuos priėmė ši Vyriausybė, bus galima įgyvendinti remiantis protingumo ir proporcingumo kriterijais“.

„Kalbant dėl galimų „Stop“ juostų, iš tiesų karantino nutarimas to neaptaria. Mes leidžiame veikti toms parduotuvėms, kurios turi įėjimą iš lauko pusės ir jų prekybinis plotas yra iki 300 kv. m. Į prekybinį plotą neįeina sandėliai, pagalbinės patalpos, laiptinės ir t. t. Štai tokios parduotuvės jau galės veikti, džiaugiamės, kad jų nėra tiek jau mažai“, – sakė ji.

Vyriausybė trečiadienį leido atnaujinti veiklą atskirą įėjimą iš lauko pusės turinčioms parduotuvėms, grožio salonams, kirpykloms.

Vyriausybės nutarimas įsigalios nuo vasario 15 dienos, pirmadienio.

Teikiant paslaugas, kurių trukmė iki 15 minučių, paliekamas nustatytas paslaugų gavėjų srauto ribojimas, t. y. paslaugos gavėjui turi būti užtikrinamas 10 kv. metrų plotas, o paslaugų, kurios trunka ilgiau nei 15 minučių, atveju nustatomas 20 kv. metrų paslaugos teikimo plotas, arba, jei patalpos plotas, kurioje teikiama paslauga konkrečiam paslaugos gavėjui, yra mažesnis nei 20 kv. metrų, vienu metu turi būti aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas paslaugos gavėjas.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite