Angle down Atgal

90-metis tremtinys labiausiai nemėgsta skųstis

90-ojo jubiliejaus proga Klaipėdos rajono savivaldybės sveikinimai šią savaitę pasiekė vėžaitiškį Eduardą Barbšį.

Šviesaus proto ir puikios atminties ponas Eduardas yra mylimas artimųjų, bendruomenės. Energingas ir puikų humoro jausmą turintis senolis kiekvieną užsukantį sutinka kaip ilgai lauktą svečią.

Ponas Eduardas gimė Girininkuose, kai lauke spaudė kone 40 laipsnių šaltis, vėliau buvo pakrikštytas Vėžaičių bažnytėlėje. Ilgaamžis augo 5 vaikų šeimoje, šiandien gyvas likęs tik jis. Vienas iš ryškiausių 90-mečio prisiminimų – trėmimas į Sibirą, kur praleido 12 metų. „Atsimenu, kad buvo labai gražus pavasaris, nuostabus oras, švietė saulė, mus vežė į tremtį, o akimis mus lydėjo dobiluose tupintis zuikis“, – poetiškai tą dieną prisimena senolis.

Tremtyje ponas Eduardas susituokė, tačiau santuoka iširo. Grįžęs į Lietuvą jis vedė antrą kartą. Jo dabartinei žmonai Barborai kitą savaitę sukaks 85-eri. Paklausti, kiek vaikų užaugino, Barbšiai juokiasi: „Kartu nė vieno.“ Iš tiesų senolis su pirmąja žmona sulaukė 2 sūnų, o ponia Barbora turėjo 4 vaikus, 1 dukra jau mirusi. Abu senoliai didžiuojasi, kad vaikai išsilavinę, turi gražias šeimas, kuria savo gyvenimus. Vis dėlto visi artimiausieji aplanko ne taip dažnai, kaip norėtųsi – artimiausi giminaičiai Vilniuje, o kiti – užsienyje. Tačiau, kai artimieji atvyksta, jie apipila senolius lauktuvėmis, dėmesiu ir meile. Štai ir į Lietuvą trumpam senolio jubiliejaus proga grįžęs anūkas iš Airijos rūpinosi senolių sveikata ir, žinoma, šventės reikalais. Ponas Eduardas taip pat didžiuojasi, kad turi 2 anūkus, 1 anūkę ir jau 2 proanūkes.

Tremtinio duonos ragavęs, po to ilgus metus dirbęs Vėžaičių eksperimentiniame ūkyje ponas Eduardas šiandien turi problemų su sveikata: ant kojų veriasi žaizdos, sunkiai prigirdi ausimis, tačiau kalbai pasisukus apie problemas jubiliatas skuba patikinti, kad skųstis ir zyzti ar pašalpų prašyti jis nepratęs ir nesiruošia to daryti. Puikia nuotaika spinduliuojantis senolis ir jo žmona labiau mėgsta pajuokauti, pabendrauti, o ne kalbėti apie problemas. Galbūt tai ir yra ilgaamžiškumo paslaptis – reikia nesikoncentruoti į problemas, o džiaugtis geromis akimirkomis.

Ilgaamžį sveikino Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Riaukienė, Vėžaičių seniūnijos seniūnas Alvydas Mockus.

Ernesta BADALOVA, Ryšių su visuomene skyriaus vedėjos pavaduotoja

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite