Angle down Atgal

9 nemokami „Kino karavano“ seansai Švenčionyse, Švenčionėliuose ir Pabradėje

Festivalio „Kino pavasaris“ ir partnerio TV3 organizuojamas vasaros projektas „Kino karavanas“ atvyksta į Švenčionis, Švenčionėlius ir Pabradę. Liepą čia įvyks net 9 kartu su Švenčionių rajono savivaldybe rengiami nemokami kultinių „Kino pavasario“ filmų seansai: liepos 22 d. – Švenčionių miesto parke, liepos 24 d. – prie Švenčionėlių geležinkelio stoties ir liepos 29 d. – prie Pabradės kultūros centro. Filmai bus rodomi aukštos vaizdo kokybės LED lauko ekrane.

„Šiemet po Lietuvą keliaujame su žinute „Kinas jungia“: vaizduotę ir kasdienybę jungiantis kinas augina bendrystės jausmą, kai priešais ekraną išgyvenami panašūs jausmai; kinas jungia emociškai, nes neleidžia jaustis vienišam; kinas jungia Lietuvą, nes dalį didmiesčių kultūrinio gyvenimo atvežame į mažesnius miestelius; kinas jungia žmones, nes patyriminiai nemokami kino seansai suburia bendruomenes ir padeda joms užmegzti pokalbius rūpimomis temomis“, – sako „Kino pavasario“ vykdomoji direktorė Agnesta Filatovė.

Populiariausias metų filmas

Liepos 22 d. Švenčionyse ir liepos 29 d. Pabradėje bus rodomas kino meistro Bong Joon-ho „Auksine palmės šakele“ ir „Oskarais“ apdovanotas filmas „Parazitas“. Jame pasakojama apie ankštame rūsyje gyvenančią Ki-taeko šeimą. Ši, nors ir tvirta kaip kumštis, gyvena nepakeliamame skurde, o jų ateitis atrodo miglota. Kitame miesto gale verslininko Parko šeima nieko nestokodama gyvena prabangioje viloje. Dėl laimingo atsitiktinumo vyriausiasis Ki-taeko sūnus gauna privataus Parko dukros mokytojo darbą, o jo artimiesiems akimirksniu gimsta savanaudiškas planas, kaip išbristi iš skurdo. Klasių skirtumai tampa varomąja filmo veiksmo jėga, vedančia link galingo kulminacinio sprogimo.

Abejingų nepaliekantis lenkų kinas

Liepos 24 d. Švenčionėliuose ir liepos 29 d. Pabradėje bus galima išvysti lenkų hitą „Kristaus kūnas“, kuriame 20-metis Danielis po sunkaus nusikaltimo patiria dvasinę transformaciją jaunimo pataisos namuose. Atėjus metui juos palikti, jis svajoja tapti kunigu, tačiau kriminalinė praeitis tam neįveikiama kliūtis. Pakeliui į naują darbo vietą jis persirengia kunigu ir dėl komiško atsitiktinumo perima nuošalaus miestelio parapiją. Lenkų aktorius Bartoszas Bielenia sukūrė vieną įsimintiniausių vaidmenų ir kino pasaulyje tapo kino metų atradimu. Filmas gavo „Oskaro" nominaciją geriausiam užsienio filmui.

Filmai visai šeimai

Liepos 22 d. Švenčionyse ir liepos 29 d. Pabradėje šeimas pakvies animacinė nuotykių istorija „Garsioji meškinų invazija į Siciliją“, kuri garantuos turiningą pramogą. O liepos 24 d. Švenčionėliuose prie ekranų įvairiausio amžiaus žiūrovus suburs „Oskarui“ nominuota lėlinė animacija apie meilę ir draugystę „Moliūgėlio gyvenimas“.

Jautrios dramos kiekvienam

Liepos 22 d. Švenčionyse pakvies šiemet festivalį „Kino pavasaris“ atidariusi drama „Proksima“ apie prancūzų astrofizikę, kuri ruošiasi su misija į Marsą palikti Žemę, o joje ir mažą savo dukrą. Ne mažiau jaudinanti drama „Ką žmonės pasakys“ lauks liepos 24 d. Švenčionėliuose. Tai pasakojimas apie šešiolikmetę Niša, kuri auga pakistaniečių šeimoje Norvegijoje, skausmingai susiduriant dviem itin skirtingoms kultūroms ir papročiams.

Laukiantiems seansų po atviru dangumi patariama sekti vietinę žiniasklaidą, „Kino karavano“ feisbuko paskyrą bei „Kino pavasario“ svetainėje talpinamas naujienas. Organizatoriai informuoja, kad kai kurių seansų metu žiūrovai bus fotografuojami, o nuotraukos naudojamos projekto komunikacijoje.

Seansai:

- liepos 22 d. 18 val., Švenčionių miesto parke, „Garsioji meškinų invazija į Siciliją“;
- liepos 22 d. 19.45 val., Švenčionių miesto parke, „Proksima“;
- liepos 22 d. 22 val., Švenčionių miesto parke, „Parazitas“;

- liepos 24 d. 18 val., prie Švenčionėlių geležinkelio stoties, „Moliūgėlio gyvenimas“;
- liepos 24 d. 19.30 val. prie Švenčionėlių geležinkelio stoties, „Ką žmonės pasakys“;
- liepos 24 d. 21.30 val., prie Švenčionėlių geležinkelio stoties, „Kristaus kūnas“;

- liepos 29 d. 18 val., prie Pabradės kultūros centro, „Garsioji meškinų invazija į Siciliją“;
- liepos 29 d. 19.45 val., prie Pabradės kultūros centro, „Kristaus kūnas“;
- liepos 29 d. 22 val., prie Pabradės kultūros centro, „Parazitas“.

2019 m. „Kino karavano“ vasaros repertuaras: https://kinopavasaris.lt/lt/kino-karavanas

Septintą kartą festivalio „Kino pavasaris“ organizuojamą projektą „Kino karavanas“ judėti į priekį skatina noras kokybišką, autorinį kiną padaryti lengvai prieinamą kuo platesnei, įvairaus amžiaus auditorijai, skirtingiems socialiniams sluoksniams. Projektą finansuoja Lietuvos kino centras ir Švenčionių rajono savivaldybė. Seansai organizuojami bendradarbiaujant su Švenčionių, Švenčionėlių ir Pabradės kultūros centrais.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite