Angle down Atgal

8 priežastys, kodėl nuo jūsų nusigręžia sėkmė

Dažnai žmogus keiksnoja likimą, tačiau nesupranta, kad dėl nesėkmių kaltas jis pats, jo mintys ir veiksmai. Kokios neigiamos nuostatos gali nukreipti nuo jūsų sėkmę?

Mintys – materialios. Tikriausiai pastebėjote, kad užtenka pagalvoti, ir išsipildo. Deja, tai labiau pasakytina apie neigiamas ir pesimistines mintis. Psichologai net vartoja sąvoką „nevykėlio psichologija“ – kai kalbama apie žmogų su neigiamomis mintimis ir nuostatomis, kuris netiki savimi, savo sėkme ir mato pasaulį tik juodai pilkomis spalvomis.

Koks elgesys turi didžiausią įtaką sėkmei ir gali net sugriauti gyvenimą?

Nepasitikėjimas savimi

Lengva žiūrėti į kitus ir pavydėti jiems sėkmės, nedarant nieko dėl savo paties vystymosi. Nepasitikėjimas savo jėgomis, nuolatinis pesimizmas, pavydas ir baimė daro žmogų nevykėliu. Jo galvoje tvirtai įleidusios šaknis mintys: man nepavyks, aš nemoku, aš neįstengsiu, nesusidorosiu. Negalima leistis užvaldomam tokių minčių, ypač jei nesistengiate nieko pakeisti, perlipti per save, įveikti baimę ir žengti žingsnį į priekį. Jūsų gyvenimas yra jūsų rankose. Jūs galite jį pakeisti į gera.

Dejavimas ir skundai

Kelias į sėkmę negali būti lengvas ir lygus. Kiekvienam pasitaiko nesėkmių, problemų, klaidų, tenka įveikti kliūtis, bet nereikia nuleisti rankų ir šaukti: „Viskas žlugo!“ Nuolatiniai skundai ir zyzimas silpnina jus ir trukdo judėti į priekį. Todėl suimkite save į rankas ir būkite orūs. Žmogui naudinga bet kokia patirtis, ypač neigiama, nes ji skatina augimą. Judėkite toliau, nepaisydami nieko, kad ir smulkiais žingsneliais, bet į priekį, link užsibrėžto tikslo. Ir jums tikrai pavyks.

Aplinka

Kad ir kaip keistai skamba, bet jeigu jūs gyvensite nevykėlių apsuptyje, tai vargu ar jums pavyks ką nors gero pasiekti gyvenime. Aplinka turi įkvėpti jus, motyvuoti. Bendraukite su tokiais žmonėmis, šalia kurių norėtumėte augti ir vystytis, iš kurių sulauktumėte palaikymo ir naudingų patarimų. O bendravimą su tais, kuriems visą gyvenimą nesiseka, geriau apriboti iki minimumo, kad jų neigiamos nuostatos jūsų neveiktų.

Nemėgstamas darbas

Darbas turi teikti malonumą, bet ne psichologinį diskomfortą ir išsekimą. Tikriausiai jūsų aplinkoje yra žmonių, kurie skundžiasi savo darbu, gauna centus, bet toliau jį dirba. Priežasčių, kodėl jie nenori nieko keisti, gali būti įvairių: pripratimas, netikėjimas savimi ir savo jėgomis. Tačiau jūs turite tik vieną gyvenimą, kurį reikia praleisti maksimaliai ryškiai ir turiningai. Įveikite savo nepasitikėjimą, suimkite save į rankas ir pakeiskite pesimizmą optimizmu. Jeigu išbandysite ką nors nauja, pakeisite profesiją, darbą, jūsų gyvenimas tik pagerės. Bandykite, ieškokite naujų galimybių, vystykitės, tik nesėdėkite vietoje.

Nesugebėjimas vertinti to, ką turi

Yra žmonių, kurie mano, kad pats jų gimimo faktas daro juos išskirtinius ir jiems viskas turi sektis lengvai ir greitai. Dažnai tokie žmonės pavydi aplinkiniams, kurie ką nors pasiekė, ir skundžiasi savo likimu. Prisiminkite: kad ką nors gyvenime pasiektumėte, reikia stengtis, dirbti, investuoti į savo vystymąsi, žinių kaupimą, nes niekada nieko negausite veltui. Jūs pavydite kitam, bet nežinote, kiek visko išgyveno, nuveikė tas žmogus, kuris pasiekė tokius laimėjimus. Mokykitės ne tik reikšti pretenzijas, bet ir jausti dėkingumą likimui už tai, ką turite. Siekite daugiau, vystykitės, mokykitės, bet visada dėkokite už tai, ką turite dabar.

Padidėjusi savivertė

Kelias į sėkmę – sunkus. Galite susidurti su problemomis ir nesėkmėmis, bet užtat gausite neįkainojamos patirties ir išmoksite naujų dalykų, todėl neverta aklai tikėti, kad viskas pasiseks lengvai, be jokio vargo. Tokie žmonės paprastai susigūžia ir nuleidžia rankas po pirmos menkos nesėkmės ar klaidos. Ir visai be reikalo, pasisemkite kantrybės ir žingsnis po žingsnio ženkite link tikslo, realistiškai ir objektyviai įvertindami situaciją ir savo jėgas, tada sėkmės neteks labai ilgai laukti.

Nežinomybės baimė

Taip, nežinomybė gąsdina. Žmogus baiminasi, kad ateityje jam gali būti blogiau nei dabar, todėl nesiryžta net pajudėti. Bet Fortūna nemėgsta bailių, ji palanki atkakliems ir ryžtingiems žmonėms, kurie pasirengę bet kokia kaina siekti savo tikslo ir sėkmės. Visiems neramu dėl nežinomybės, bet įveikę baimę galite gauti tokių gėrybių, apie kokias net nesvajojote. Nepamirškite, kad kol esate komforto zonoje, jūs nesivystote ir negalite užlipti ant kitos gyvenimo laiptų pakopos.

Nemokėjimas klausytis vidinio balso

Daug žmonių turi išvystytą intuiciją ir nenuvertina jos. Negalima ignoruoti savo jausmų ir vidinės nuojautos. Juk ji kužda patarimus, kurie gali pagerinti gyvenimą, padėti išvengti daugybės klaidų. Intuiciją verta vystyti, todėl atkreipkite dėmesį į visus savo pojūčius, savo vidinį balsą ir nuojautas, stenkitės atsižvelgti į jas. Vėliau nustebsite suvokę, kad intuicija gali tapti jūsų geriausia pagalbininke kelyje į sėkmę.

Šaltinis: Kolobok.ua

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite