Angle down Atgal

7 patarimai, kaip sustiprinti komandinę dvasią

Visos sėkmingiausios sporto komandos pasižymi vienu išskirtiniu bruožu – komandine dvasia. Ji gali atsiskleisti per įvairius poelgius, tačiau vienas iš ryškiausių – bendro tikslo siekimas ir vienas kito palaikymas. Komandinė dvasia labai svarbi ne tik sporte, bet ir versle. Taigi, kaip skatinti ir kokių priemonių imtis, kad grupė žmonių veiktų vieningai?

1. Skirkite daug dėmesio darbuotojų atrankai

Jei siekiate sukurti aplinką, kurioje vyrautų pagarba, supratingumas ir būtų vertinama pagalba vienas kitam, labai svarbu skirti pakankamai dėmesio įdarbinimo procesui. Renkantis komandos narius rekomenduojama būti dėmesingiems ir užduoti klausimus, kurie padėtų įvertinti žmogaus nusiteikimą, asmenines vertybes ir įgūdžius, leidžiančius dirbti komandoje.

2. Dovanokite daiktus, kurie vienija

Įmonės logotipu puoštos užrašų knygutės, tušinukai ar kitos darbe naudojamos priemonės gali paskatinti bendrumo jausmą. Tai svarbu ne tik naujam komandos nariui, kuris dar tik pratinasi prie komandos, bet senbuviui, kuris galbūt jaučiasi pamirštas. Laiku parodytas dėmesys gali motyvuoti ir padrąsinti siekti daugiau. Be to, tikriausiai daugelis sutiktų, kad patogios ir patrauklios darbo priemonės skatina kūrybiškumą.

3. Kartu pietaukite

Pietūs – puikus metas atsipalaiduoti ir geriau pažinti vienas kitą. Jei tik pasitaikė proga kartu papietauti, verta ją išnaudoti. Tam puikiai tinka biuro virtuvė, o jei tokios nėra, skatiname imtis iniciatyvos ir pakviesti darbuotojus bendrų pietų restorane ar užkandinėje. Laiko leidimas kartu – vienas iš geriausių būdų stiprinti komandinę dvasią ir tarpusavio ryšius.

4. Organizuokite išvykas

Vieningą ir stiprią komandą padeda formuoti net tik dovanos (reprezentacinės užrašų knygutės ir pan.) ir bendri pietūs, bet ir neoficialios išvykos. Jei žinote, kad mieste netrukus vyks kultūrinis renginys, galbūt verta jame sudalyvauti kartu su darbuotojais? Norintiems pabėgti toliau nuo biuro aplinkos ir įkvėpti daugiau gryno oro, patariame suorganizuoti išvyką į gamtą.

5. Nebijokite pagirti ir dalintis konstruktyvia kritika

Nuolatinis bendravimas ir atliktų darbų įvertinimas – tai, kas turėtų tapti jūsų įmonės rutina. Jei darbuotojas gerai padirbėjo, verta pagirti jį, galbūt net paskatinti dovanomis (tam tinka vardiniai tušinukai, užrašų knygutės ar pan.), o kai norite, kad jis nekartotų tam tikrų klaidų, svarbu išsakyti konstruktyvią kritiką. Būtent ji padeda tobulėti ir auginti savo srities specialistus.

Taip pat reikėtų nepamiršti padrąsinti komandos narius dalintis maloniais žodžiais bei konstruktyviai kritika ir tarpusavyje, nes kartais įmonių vadovai tiesiog nepastebi tam tikrų situacijų ir negali jų sukontroliuoti. Tokie įpročiai gali paskatinti atviresnį bendravimą ir tarpusavio supratimą.

6. Išbandykite kūrybinės dirbtuves

Kūrybinės dirbtuvės – puikus metas darbuotojams išreikšti savo idėjas ir prisidėti prie įmonės kūrimo. Be to, tai galimybė prisiminti ir aptarti kompanijos vertybės ir tikslus, kuriems įamžinti labai tinka reprezentacinės užrašų knygutės. Jei dar nesupažindinote komandos narių su šia informacija, verta kuo greičiau tai padaryti, nes siekti bendro tikslo, kurio nežinai – tiesiog neįmanoma.

7. Įtraukite darbuotojus į įmonės veiklą

Dar vienas dalykas, kuris yra neprastai svarbus norint suformuoti stiprią ir vieningą komandą – skatinti darbuotojus jaustis reikalingais. Žinoma, labai didelę įtaką turi ir paties žmogaus motyvacija bei pasiryžimas, tačiau kartais norint, kad tai atsiskleistų reikia išorinio stimulo. Tikriausiai ne vienas įmonės vadovas yra pastebėjęs, kad darbuotojai, aktyviai dalyvaujantys įmonės veikloje, yra kur kas labiau motyvuoti.

Būdų, kaip stiprinti komandinę dvasią yra išties nemažai. Svarbiausia – aktyviai domėtis savo darbuotojais ir padėti jiems išsikelti konkrečius tikslus, kurie dažniausiai yra puiki motyvacinė priemonė, skatinanti įsitraukti į įmonės veiklą ir jaustis komandos dalimi. Užrašų knygutės, rašikliai, stilinga apranga ir jos detalės, įvairūs techniniai reikmenys – tai puikus šių sprendimų papildymas ir priemonė, savaime primenanti apie vieningus tikslus.

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite