Angle down Atgal

6 mitai apie Egipto karalienę Kleopatrą: ar ji tikrai buvo neapsakomo grožio moteris?

Galbūt dėl jos galios, o gal dėl pribloškiančios išvaizdos, Kleopatra – viena ryškiausių ir labiausiai apkalbamų istorinių asmenybių visame pasaulyje. Holivudas apie ją yra sukūręs ne vieną kino juostą, o ir moterys trokšta ja tapti, Helovino ar kitos šventės metu įsikūnydamos į Egipto deivę.

Apie šią garsiausią visų laikų moterį sklando ne vienas gandas, tad pats metas juos paneigti.

Kleopatra buvo egiptietė

Galbūt ji ir buvo vadinama Nilo karaliene, tačiau Kleopatra, kaip teigiama Thevintagenews.com, yra visai ne egiptietė, nors jos šeima šiose žemėse gyveno jau daugiau nei 300 metų. Kleopatros šeimos šaknys – Graikijoje. Jos protėvis Ptolemajus tarnavo Aleksandrui Makedoniečiui.

Pastarajam mirus, imperiją pasidalijo trys generolai. Ptolemajui atiteko Egiptas.

Nors dauguma Egipto valdovų ir toliau laikėsi graikiškų papročių, puoselėjo šią kultūrą, smalsi ir naujovėms atvira jaunoji karalienė prisitaikė būtent prie Egipto tradicijų. Tiesą sakant, ji pirmoji iš savo šeimos išmoko egiptietiškai, kas laikoma labai svarbiu ir protingu žingsniu, kadangi tai padėjo Kleopatrai pelnyti žmonių pagarbą ir pasitikėjimą.

Ji buvo įspūdingo grožio

Taip, Holivude Kleopatra vaizduojama kaip viena gražiausių moterų pasaulyje. Tiesa, kad jai pavyko suvilioti du pačius galingiausius tų laikų vyrus – Marką Antonijų ir Julijų Cezarį.

Tačiau karalienė nebuvo tokia gražuolė, kaip dažnai yra vaizduojama. Ant tų laikų monetų ji pavaizduota turinti smailų ir atsikišusį smakrą, didelę nosį ir aukštą kaktą. Taip pat nereikėtų aklai tikėti ir tuo, kokią šukuoseną tuo metu turėjo ji. Nors kino ekranuose Kleopatra vaizduojama turinti kirpčiukus, iš tiesų, kaip ir daugelis to meto Egipto moterų, ji skutosi galvą plikai ir dėvėjo perukus, kuriuos jai pagamindavo vergai.

Tačiau tai nereiškia, kad jai nebuvo įmanoma atsispirti. Senovės rašytojas Plutarchas teigia, kad nors Kleopatros grožiui nebuvo su kuo lygintis, tai dėl stiprios charizmos jai būdavo sunku atsispirti.

Ji elgdavosi labai paviršutiniškai

Daugelis istorikų Kleopatrą vaizduoja kaip lengvabūdišką moterį, švaisčiusią pinigus į visas puses, ypač daug lėšų skirusią savo grožiui puoselėti. Tačiau Kleopatra ne tik maudydavosi pieno ir medaus voniose, darydavosi henna tatuiruotes ar akis ryškindavo juodai. Nepaisant to, kad į karalienės sostą ji atsisėdo būdama vos 17-kos, Kleopatra buvo išsilavinusi ir pasiruošusi perimti jai patikėtas pareigas.

Ji kalbėjo mažiausiai 12 kalbų, puikiai išmanė matematiką, filosofiją ir astronomiją. Kleopatra taip pat domėjosi politika ir karais, buvo feministė ir egiptietėms suteikė tam tikras teises, kas buvo neįprasta to laikotarpio moterims valdovėms.

Jai negalėjo atsispirti vyrai

Iš dalies tai yra tiesa. Kleopatra mokėjo vilioti priešingos lyties atstovus, sprendžiant iš to, kaip ji save pristatė Julijui Cezariui ir Markui Antonijui. Nors jos brolis buvo uždraudęs Kleopatrai susitikti su romėnų generolu Cezariu, į jo rūmus moteris pateko įsivyniojusi į kilimą arba, kaip teigia kiti istorikai, pasislėpusi lininiame maiše.

Ne ką mažiau įspūdingai ji susitiko su Marku Antonijumi. Pasipuošusi kaip Afroditė, Kleopatra į susitikimą atvyko auksine barža. Ji sėdėjo po auksu papuoštu baldakimu, kai tuo tarpu jos tarnai ją vėdino. Kas gi galėjo atsispirti tokiam vaizdui?

Moteris užmezgė romanus su abiem vyrais, tačiau santykiai buvo paremti ne tik aistra. Kleopatra žinojo, kad abu vyrai padės jai išsaugoti karūną ir iš kelio pašalinti į sostą nusitaikiusius asmenis. Viena tokių buvo Kleopatros sesuo Arsinoe, kurią nužudyti įsakė pats Markas Antonijus.

Ji nusižudė negalėdama ištverti Marko Antonijaus netekties

Taip, jos mylimojo mirtis neigiamai paveikė Kleopatrą, tačiau po jos ji neturėjo dėl ko stengtis ir gyventi. Egiptas atiteko Romai, o kadaise išdidi ir turtais pasigirti galėjusi karalienė neteko galios. Jos pavaldiniai ir įsiutusi minia būtų išmetusi ją į gatvę, tad Kleopatra norėjo išvengti tokio likimo.

Kleopatra mirė įkandus gyvatei

Netekę savo galios, Kleopatra ir Markas Antonijus nusižudė. Žinoma, kad valdovas save persmeigė kardu, o kaip mirė Kleopatra – vis dar tiksliai nėra aišku.

Pasak legendos, ji privertė gyvatę, jei tiksliau, egiptietišką kobrą, įkasti jai į ranką. Daugelis, taip pat ir istorikai, mano, kad moteris nusižudė išgerdama nuodų.

Vokiečių istorikas Christophas Schaeferis pateikė dar vieną Kleopatros mirties teoriją. Karalienė galėjo pasinaudoti opiumo, dėmėtosios maudos ir kurpelės eliksyru. Prieš tai šis mirtinas mišinys buvo išbandytas su keliais žmonėmis, norint įsitikinti, kad jis nesukelia skausmo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite