Angle down Atgal

5 valgomojo įrengimo klaidos

Valgomasis – viena svarbiausių erdvių: juk maisto kultūra tiesiog neatsiejama nuo kiekvieno iš mūsų kasdienybės. Vis dėlto, gana dažnai įrenginėjant valgomąjį neatkreipiama dėmesio į estetiką bei komfortą, nors jie lemia visų susirinkusių prie bendro stalo nuotaiką. Tinkamo dydžio, patogūs, transformuojami baldai, derančios tarpusavyje detalės – šių dalykų trūksta daugelyje valgomųjų. Jeigu nenorite, jog jūsų kambarys taptų nemiela šeimai bei svečiams vieta, atkreipkite dėmesį į šias 5 dažniausiai daromas klaidas.

1. Netinkamas stalo dydis ir aukštis

Iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti nereikšminga, tačiau valgomojo stalo aukštis – itin svarbus. Jeigu stalas per aukštas ar per žemas, prie jo labai nepatogu sėdėti ir valgyti. Verčiau rinkitės standartinio dydžio stalus, kurių aukštis varijuoja tarp 71 ir 76 cm. Taip galėsite mėgautis maksimaliu komfortu. Verta paminėti, jog nors transformuojami baldai savo dizainu yra išskirtiniai, jų aukštis dažniausiai išlieka toks pat, kaip standartinių stalų.

Taip pat apsvarstykite, kiek žmonių norėsite susodinti prie šio stalo. Jeigu norite, jog tilptų daugiau žmonių ir galite džiaugtis didele valgomojo erdve, rinkitės standartinio dydžio stačiakampio formos stalą. Jeigu jūsų poreikiai yra mažesni ir negalite pasigirti dideliu valgomuoju, rekomenduojama rinktis kvadrato formos stalus arba stalus-transformerius, kurių reguliuojamas dydis padeda sėkmingai sutaupyti daugiau vietos.

2. Pamirštama taupyti vietą

Dažnai žmonės, įrenginėdami valgomuosius kambarius, svajoja apie milžinišką stalą, prie kurio susėstų visi artimiausi draugai, dideles kėdes su porankiais ir dar daugiau nemažai vietos užimančių baldų. Viskas gerai, jeigu jūsų valgomojo erdvė yra pakankamai didelė, kad visi baldai patogiai joje tilptų.

Transformuojami baldai, tokie kaip valgomojo stalas-transformeris, ir patalpos matmenų apskaičiavimas pagelbės žmonėms, kurie neturi didelio kambario bei tiems, kurie nori jaustis savo valgomajame nesuvaržyti. Prisiminkite, jog atstumas, kurio reikia, kad būtų galima patogiai prieiti prie stalo, yra didesnis negu 50 cm.

3. Baldai nedera tarpusavyje

Jūs norite modernaus, stiklu padengto valgomojo stalo, o kiti jūsų šeimos nariai svajoja apie prabangias, blizgiu audiniu padengtas valgomojo kėdes su porankiais? Kad ir kaip bebūtų gaila, teks prieiti kompromisą – nedarykite kitos dažnos klaidos ir derinkite baldus tarpusavyje. Pavyzdžiui, minimalistiniam stiliui puikiai tiks transformuojami baldai, tokie kaip minimalaus dizaino stalas-transformeris bei paprastos, vienspalvės kėdės.

Jeigu svajojate apie modernų valgomąjį stalą, kuris derėtų prie šiuolaikiškos virtuvės bei svetainės zonos, tuomet pasirūpinkite, jog prie perregimu stiklu padengto baldo stovėtų ir medienos ar šaltų spalvų akcentais dekoruotos

kėdės. Iš medienos pagamintas stalas kartu su prabangiu aksomu dengtomis kėdėmis su porankiais derės prie rafinuoto dizaino valgomojo.

4. Valgomasis naudojamas ne pagal paskirtį

Dar viena dažna klaida – valgomajame atliekama daugiau veiksmų nei tik valgymas ar arbatos gurkšnojimas. Svarbu, jog šis kambarys būtų skiriamas tik tam – taip namuose palaikoma maksimali tvarka. Nesvarbu, jog transformuojami baldai, tokie kaip stalas-transformeris, gali tapti puikia erdve žaisti stalo žaidimus: palikite šias veiklas svetainės kambariui. Juk valgomasis – tai vieta, kurioje mėgaujatės maistu, todėl ji turi būti higieniška ir išskirtinai švari.

5. Pamirštami dekoro elementai

Vien tai, kad valgomasis turi būti švarus, nereiškia, jog jis turi būti dekoruotas baltomis, vienspalvėmis sienomis ir tuščiu stalu. Suteikite valgomojo kambariui spalvų tam, kad jūs ir jūsų svečiai jaustųsi jame jaukiai, geros nuotaikos ir laimingi. Puoškite stalą žaliais augalais, spalvotomis servetėlėmis, kabinkite ant sienos spalvingus paveikslus. Taip pat nepamirškite ir kilimo – jis gali tapti puikiu valgomojo akcentu.

Valgomasis – vieta, kurioje kiekvieną dieną susiburia šeima, todėl verta gerai apgalvoti kiekvieną šio kambario interjero detalę. Aptarta erdvė teiks džiaugsmą, jeigu ji nebus perkrauta baldais, įrengta stilingai ir harmoningai bei ją puoš geras emocijas suteikiančios dekoro detalės.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite