5 patarimai, kaip atkimšti užsikimšusią kriauklę, jei neturite santechninės pompos

Vilnius
Unsplash.com nuotr.
Reporteris Agnė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Virtuvės kriauklę kemša įvairios smulkios atliekos: maisto likučiai, riebalai, kavos tirščiai, arbatžolės ir panašiai. Šios problemos paprasta išvengti į kriauklę nemetant atliekų. Visgi, ką daryti, jei kriauklė užsikimšo, o namuose neturite santechninės pompos?

Verdantis vanduo

Tai vienas paprasčiausių ir pirgiausių sprendimų užsikimšus kriauklei. Užvirinkite arbatinyje vandens, per tą laiką iš kriauklės išsemkite likusį vandenį. Užvirintą vandenį iš lėto supilkite į kriauklę, darykite kelių sekundžių pauzes. Jei kriauklė lieka užsikimšusi, procesą pakartokite.

Druskos ir karšto vandens mišinys

Užvirintą vandenį sumaišykite su 1/2 puodeliu valgomosios druskos. Mišinį gerai išmaišykite ir palikite kelioms minutėms pastovėti. Pilkite į kriauklę, nuplaukite karštu vandeniu.

Sodos ir acto mišinys

Į kriauklės vamzdį supilkite puodelį sodos ir puodelį acto. Tirpalas suputos, palikite jį kriauklės vamzdyje valandai, o geriau – nakčiai. Po to viską nuplaukite paleisdami karštą vandenį.

Sodos ir druskos mišinys

Į kriauklę supilkite puodelį sodos ir pusę puodelio druskos. Leiskite mišiniui vamzdyje pastovėti kelias valandas, po to nuplaukite karštu vandeniu.

Vielinės pakabos kabliukas

Iškrapštyti atliekas iš kriauklės vamzdžio galite su išlankstyta vieline pakaba. Ją ištiesinkite, viename gale suformuokite kabliuką ir jį kiškite į vamzdį. Bandykite ištraukti kuo daugiau atliekų, kurios užkimšo kriauklę. Svarbiausia atliekų nestumti žemyn – taip kriauklę užkišite dar labiau.

Pagal Ahs.com.