REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2019 m. Rugsėjo 13 d. 11:30

5-asis, jubiliejinis

Kaunas

Plojimai plenero sielai Linai Urbanavičienei.

Virginija ŠimkūnienėŠaltinis: Etaplius.lt


98528

Ne naujiena būtų pasakyti, kad laikas bėga greitai. Tačiau ypač ryškiai tą bėgsmą pajuntame tada, kai pabeldžia bent nedidelė sukaktis, suteikianti progą pamatuoti, kiek kelio nueita nuo pradžios. Šį kartą – nuo Tarptautinių tapybos plenerų mūsų krašte starto, nuo kurio mus skiria jau penkeri metai.

imagebzsz7z.png

imagebsto7z.png

Tąsyk, prieš penkerius, Tarptautinis pleneras Kaišiadorių žemėje atrodė tarsi mažas stebuklas. Iki tol daugiausiai garsėję savo folkloro ansambliais, šokėjais, staiga pamatėme beturį ir gražų būrį talentingų dailininkų, kurie, gavę progos pabuvoti plenere užsienyje, užmezgė pažintis ir ryžosi suorganizuoti tokį patį renginį čia, pas mus.

Be abejo, širdį glostė ir tai, kad mūsų gimtosios vietos, vaizdingos rajono apylinkės tapo įkvėpimo šaltiniu ne tik saviems kūrėjams, bet ir menininkams iš svetur. Drąsus Kaišiadorių kultūros centro parodų organizatorės Linos Urbanavičienės projektas pasiteisino su kaupu, tapo tradicija. Tai ne tik kasmetiniai plenerai su jau bičiuliais tapusiais dailininkais ir naujais svečiais, bet ir mūsiškių menininkų meistriškumo augimas, patirtis, įgyta bendraujant su kitos kultūros žmonėmis. Tai plenerų nutiesti keliai į parodas svetur, Kaišiadorių vardas tarptautiniuose kataloguose.

Šiemet Tarptautinis tapybos pleneras „Kaišiadorių kraštas dailininko akimis“, kasmet vykstantis vis kitoje rajono vietoje, sukvietė rajone gyvenančius dailininkus, ištikimiausius bičiulius iš kitų savivaldybių, svečius iš Ukrainos, Lenkijos, Vengrijos. Apsistoję Degučių kaimo turizmo sodyboje Liutonių kaime, ant srauniosios Strėvos kranto, menininkai sėmėsi įkvėpimo ir keliaudami po Panemunę, susipažino su Mažąja 2019 metų kultūros sostine Žiežmariais lydimi puikaus gido Aurelijaus Balčiūno, dairėsi po šio miestelio apylinkes.

5-oji, jubiliejinė plenero paroda vyko Žiežmarių kultūros centro salėje, kur dar šviežiais dažais suspindo 23 dailininkų drobės, įamžinusios mūsų krašto gamtos bei kultūros paveldą. Dailininkų plenero paroda, kaip įprasta, tapo gražia švente, kurioje menininkai dalijosi įspūdžiais, dėkojo vieni kitiems, o labiausiai – organizatoriams – už progą pabūti kartu, pasidalinti patirtimi bei idėjomis. Parodos atidaryme jaukią nuotaiką kūrė ir grupės „Arbata“ vokalisto Andriaus Zalieskos-Zalos atliekami kūriniai.

Reikšminga, kad projekto „Kaišiadorių kraštas dailininko akimis“ organizavimą, kuris gula ant Kaišiadorių kultūros centro darbuotojų pečių, daliniu finansavimu pastoviai remia Lietuvos kultūros taryba. Tačiau, kaip sako Kultūros centro direktoriaus pavaduotoja M. Kalinauskienė, surengti tokį nemažą plenerą, suteikiantį sąlygas viso būrio menininkų kūrybai, būtų neįmanoma be geranoriškos paramos.

Plenero rengėjai taria ačiū Degučių kaimo turizmo sodybos savininkams, Kaišiadorių rajono savivaldybei, UAB „Rimsigna“, „Savingė“, „Gudobelė“, „Desė“, „Žiežmarių mėsa“, AB „Kaišiadorių paukštynas“, ūkininkui Eugenijui Cikanavičiui. Dėkingumo žodžiai parodos atidaryme skambėjo ir projekto partneriams: Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centrui, Žiežmarių kultūros centrui, Kauno apskrities viešajai bibliotekai, Ukmergės kultūros centrui.

Po atidarymo Žiežmariuose pasisvečiavusi Tarptautinio tapybos plenero paroda iškeliavo – nuo rugsėjo 5-osios ji visą mėnesį veiks Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje. Ir tai – toli gražu ne paskutinė jos stotelė.

Viltė GIRINYTĖ

Plenero dalyvių nuotr.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA