Angle down Atgal

4 nepopuliarūs daiktai, kurie gali būti itin naudingi vairuotojams žiemą

Nors šiemet žiema vėluoja, atėjusi ji užklumpa vairuotojus papildomais rūpesčiais: sniegas paslepia automobilius, užšąla langai, šaltis numarina akumuliatorių, neužsikuria variklis.

Šluotelė ir gremžtukas – šiuos atributus savo automobiliuose turi kone kiekvienas vairuotojas. Dyzeliu varomų mašinų savininkai vežiojasi ir laidus automobilio užkūrimui. Tačiau tai toli gražu ne vieninteliai vairininkų gyvenimą per žiemą palengvinantys rakandai. Kai kurios lietuvių neatrastos priemonės gali ženkliai padidinti vairuotojų komfortą šaltuoju metų laiku.

Be jau minėtų šluotelės, gremžtuko ar užvedimo laidų, dar vadinamų „krokodilais“, vairuotojai automobiliuose dar laiko tempimo lyną, reikalingos pirštinės, prožektorius. Dažniau važinėjantys sunkiai pravažiuojamais ir retai valomais keliais bagažinėje laiko net ir grandines ratams. Tačiau automobilių dalių parduotuvės „Autoaibė“ konsultantai siūlo vairuotojams atkreipti dėmesį į keturias mažiau populiarias, pigias priemones ir priedus, kurie ženkliai palengvina vairuotojų gyvenimą žiemą ir gali padėti išvengti didesnių, daugiau laiko ir nervų kainuojančių problemų.

Degalų priedai žiemai

Žiemos šalčiai daugiausia įtakos turi dyzeliu varomiems automobiliams, mat šąlant dyzeline dar palyginti nežemoje temperatūroje pradeda kristalizuotis parafinai. Degalai sutirštėja, tapma panašūs į želė ir dėl to gali sutrikdyti jėgainės darbą.

Šios problemos išvengti padeda antigelis. Tai degalų priedas, skirtas jų atitirpinimui, ir naudojamas tada, kai degalai šąla. Verta panaudoti ir degalų priedą drėgmės šalinimui.

„Per ilgą laiką degalų bake atsiranda drėgmė, susidaro vandens lašeliai. Paspaudus speigui tas vanduo šąla, dėl to šąla ir visa sistema, gali nepadėti net žieminiai degalai. Priedai drėgmės šalinimui išgarina tuos vandens lašelius, valo degalų purkštukus ir saugo juos nuo korozijos“, – priedų naudą nupasakojo automobilių dalių parduotuvės Vilniuje vadovas Mantas Milerius.

Ekspertas papildė, kad tokių degalų priedų būna įvairiausių rūšių, tinkančių tiek dyzeliui, tiek benzinui, tačiau Lietuvoje jie yra aktualiausi dyzeliu varomiems automobiliams.

Papildomas ventiliatorius stiklams nupūsti

Žiemą automobiliuose rasoja langai. Interjere prisikaupia drėgmės, salonui įšilus ji išgaruoja, o garai nusėda ant stiklų, paspaudus šaltukui užšąla, o nutirpdyti šerkšną darbinės temperatūros nepasiekusio variklio pagalba trunka itin ilgai. Nugremžti stiklų iš vidaus nesinori, nes jie kaipmat išsiterlioja.

Automobilių aksesuarų pardavėjai siūlo išbandyti į elektros įvadą jungiamą papildomą ventiliatorių, kuris priekinio automobilio stiklo nupūtimo procesą gali sutrumpinti kelis kartus. Vis tik kai kurie vairuotojai jį paskirtį įsivaizduoja kitaip.

„Žiema atskleidžia automobilio trūkumus, kai kuriuos gedimus. Kai automobilis nebešildo, iš vidaus šąla langai, žmonės pradeda ieškoti būdų, kaip išspręsti šią problemą. Dažnai jie perka papildomus šiltą orą pučiančius ventiliatorius. Visada klausiam, kodėl jie juos perka. Jei atsako, kad šildyti salonui, mes siūlome šios problemos sprendimo ieškoti servise, mat tokie ventiliatoriai skirti pagreitinti priekinio lango nupūtimui“, – paaiškino atstovas.

Mantas Milerius taip pat pridėjo, kad šie ventiliatoriai gali būti nebūtini, jei bus tinkamai prižiūrimas automobilis. Drėgmę geriausiai renka tekstiliniai kilimėliai. Žiemai geriau reikėtų nusipirkti guminius kilimėlius, kuriuos lengva išpurtyti ir išvalyti. Jei interjere nebus drėgmės, stiklai neužšals iš vidaus. Prekyboje yra ir drėgmės sugėriklių.

Durų gumų ir spynelių tepimo priemonės

Žiemą keliai yra barstomi druskomis, o jos sukelia automobilio kėbulo koroziją. Norint ilgiau išlaikyti kėbulą geros būklės, patartina automobilį plauti dažniau. O nuplovus mašiną prie žemos temperatūros galima pakliūti į nemalonią situaciją: užšals durų gumos, spynelės ir nepavyks patekti į vidų.

Tokių keblumų galima išvengti naudojant specialias tepimo priemones. Jos nedaug kainuoja, užima nedaug vietos. Silikoninis gumos tepalas neužšąla.

Telefono kroviklis

Paskutinis, tačiau šiais laikais daug keliaujantiems išmaniųjų telefonų savininkams kone būtinas aksesuaras – telefono įkroviklis. Nemalonu, kai mobilusis telefonas išsikrauna, ir nepavyksta socialiniuose tinkluose pamatyti, ką veikia draugai. Tačiau keliaujant žiemą telefono kroviklis gali būti gyvybiškai svarbus: juk nenorėtumėte užklimpti pusnyje mažai eismo turinčiame kelyje toli nuo civilizacijos neveikiančiu telefono aparatu. O šaltyje baterijos išsikrauna greičiau.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite