REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2019 m. Rugsėjo 30 d. 15:36

30 metų – kartu su kultūra, menu, kūrėjais ir skaitytojais

Utena

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


101188

„Indraja“ paminėjo savo 30-metį. Daug tai ar mažai? Žmogui 30 – jaunatviškas jubiliejus. Kultūros žurnalui, publikuojančiam ne tokius populiarius, bet išliekamąją vertę turinčius straipsnius apie Utenos krašto kultūrą, jos per amžius išlaikytas tradicijas, kultūrą kūrusius ir puoselėjusius žmones, – tai labai daug. Retas kuris tokio pobūdžio žurnalas gali suskaičiuoti tris dešimtis gyvavimo metų.

O „Indrajos“ pradžios ir viso gyvavimo istorija – labai įdomi. Ją papasakojo poetas Petras Panavas vakare, skirtame „Indrajos“ 30-mečiui ir vykusiame Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje. Petras Panavas – „Indrajos“ sumanytojas, pirmas leidėjas ir redaktorius, puoselėjęs ją net 23 metus. Vėliau žurnalo puoselėjimą perėmė „Utenos dienos“ redaktorius Vytautas Ridikas.

Dabar žurnalas – spalvotais viršeliais, dvigubai storesnis, jame galima rasti straipsnių įvairiausiomis kultūros ir meno temomis. Kaip jis keitėsi, buvo galima pamatyti jubiliejaus proga surengtoje parodoje, kurioje – ir pirmas, ir paskutinis numeriai. Simboliška: prieš 30 metų pasirodžiusiame pirmame „Indrajos“ numeryje buvo išspausdinti Alfonso Nykos-Niliūno eilėraščiai. Po 30-mečio, „Indrajai“ jubiliejaus metais, minime poeto 100-ąsias gimimo metines.

Žurnalo jubiliejui skirtame renginyje dalyvavo nemažai garbių svečių, žurnalo redkolegijos narių, bendradarbių: prof. Arvydas Šaltenis, poetai Regina Katinaitė-Lumpickienė ir Mindaugas Stundžia, kraštotyrininkas Antanas Gasperaitis, dr. Romualdas Šimkūnas, mokytojas Stepas Eitminavičius, dr. Romas Pakalnis ir kt. Svečiai sveikino abu žurnalo redaktorius Petrą Panavą ir Vytautą Ridiką, kalbėjo apie jo svarbą ir reikšmę ne tik Utenos kraštui, bet ir visai Lietuvai.

Žurnalo redaktorius, redkolegijos narius, bendradarbius pasveikino ir Utenos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Vitalijus Šeršniovas bei Kultūros skyriaus vyr. specialistė Zita Mackevičienė. Vitalijus Šeršniovas linkėjo „Indrajai“ gyvuoti dar daug daug metų ir įteikė mero padėkas. Vytautui Ridikui meras dėkojo už išlaikytą ir išpuoselėtą „Indrają“, aukštą žurnalo profesionalumą, Utenos krašto praeities ir kultūros tradicijų įamžinimą bei istorinės atminties išsaugojimą. Petrui Panavu meras rašė: „Žurnalas „Indraja“ – tai unikalus reiškinys visoje Lietuvos kultūroje. Jūs stovėjote prie jo ištakų. Tai, kad jis ir dabar gyvuoja, yra skaitomas – didžiąja dalimi Jūsų nuopelnas. Už tai Jums nuoširdžiai dėkoju. Dėkoju už jėgas ir laiką, atiduotą žurnalui, už parašytus straipsnius, profesionalų redagavimą, jaunų kūrėjų ir kultūros puoselėtojų ugdymą. Dėkoju už žodį, širdimi brandintą“.

Padėkos už ilgametį bendradarbiavimą žurnale ir svarų kūrybinį indėlį turtinant Utenos krašto kultūrą taip pat buvo įteiktos dr. Romualdui Šimkūnui, prof. Arvydui Šalteniui, poetams Reginai Katinaitei-Lumpickienei ir Mindaugui Stundžiai, Gražinai Kadžytei ir Antanui Gasperaičiui.

Jubiliejiniame vakare nuskambėjo kūrinys, kurį galima pavadinti „Indrajos“ himnu: poeto Jono Šiožinio eilėmis sukurta daina, kurios autorius – maestro Adolfas Driukas. Dainą „Indraja“ ir atliko Adolfo Driuko vadovaujas vyrų choras. Vytautas Ridikas pasistengė, kad dainą galėtų dainuoti visi susirinkusieji: natos buvo išspausdintos naujausiame, jubiliejiniame, „Indrajos“ numeryje, o jis buvo padovanotas kiekvienam į vakarą atėjusiajam.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA