2022-ųjų interjero tendencijos: lietuvių namuose įsitvirtina minimalizmas ir natūralios medžiagos

Vilnius
Reporteris Skaistė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Vis daugiau dėmesio skiriant tvarumui ir minimalizmui, šios temos persikelia ir į namų interjerą. Šiemet čia dominuos švarios erdvės, natūralios ir aplinkai draugiškos medžiagos, kurias papildys žemiškos spalvos, padedančios nurimti ir į savo jaukią kasdienybę įtraukti gamtos akcentų. Kokios dar naujos ir svarbios interneto tendencijos laukia 2022-aisiais?

Pagrindinė 2022-ųjų interjero tendencija – jau kurį laiką niekur nesitraukiantis skandinaviškas minimalizmas su natūralių medžiagų elementais. Šiemet didelio populiarumo sulauks bambukas, suteikiantis namams lengvumo ir švaros. Taip pat vis dažniau namų erdvėse dominuos linas.

„Kurdami savo namų interjerą žmonės vis labiau linkę investuoti į natūralias ir gamtai draugiškas medžiagas. Pastaraisiais metais daug laiko praleidę namuose ir įvertinę baldų patogumo svarbą, klientai vis dažniau renkasi investuoti į jų kokybę ir ilgaamžiškumą. Todėl šiemet interjeruose galime tikėtis išvysti iš bambuko pagamintų ne tik dekoro detalių, bet ir baldų. Taip pat žmonės vis labiau įvertina liną, iš kurio pagaminti patalynės užvalkalai ar paklodės ne tik estetiškos, bet ir ekologiškos bei ilgaamžės“, – L. Skirienė.

Dominuos žemės ir ryškios spalvos

Gamtai draugiškas ir natūralias medžiagas 2022-aisiais papildys žemės spalvos, simbolizuojančios ramybę ir harmoniją. Tai – ruda, žalia, pilka, kreminė, balta ir švelnūs jų atspalviai.

„Atsigręžti į šias spalvas iš dalies skatina nesibaigianti pandemija: jos artina žmogų prie gamtos, nevaržomos laisvės ir padeda atsipalaiduoti. Pavyzdžiui, interjere, kuriame vyraus tamsiai rudos spalvos baldai ir interjero detalės, jausitės saugiai ir maloniai, o aplinka atrodys elegantiškai. Tuo metu įtraukę į interjerą žalios spalvos akcentų, sustiprinsite ramybės pojūtį. Neutrali pilkos, kreminės ar baltos spalvų paletė atrodys labai estetiškai“, – aiškina „MOKI VEŽI“ marketingo vadovė.

Interjeruose šiemet galimai matysime ir ryškių ar kontrastingų spalvų. Viena tokių – laisvės ir šviežumo simbolis – mėlyna. Pastaraisiais metais vis populiarėja atviros ir didelės erdvės namuose, o ši spalva jose padeda sukurti dar šviesesnės erdvės jausmą bei ją pagyvina. Be to, mėlyna puikiai dera su kitomis spalvomis, tiek ryškiomis ar žemės, tiek neutraliais atspalviais.

„Tarp dažniausių pasirinkimų šiemet atsidurs ir intensyvi raudona – drąsos ir energijos spalva. Ji atsiras ne tik kaip smulkus interjero akcentas, bet galimai bus ir viena iš dominuojančių spalvų. Pastaruoju metu vis populiarėja sodriai raudonos spalvos tapetai, daug dėmesio sulaukia tamsūs atspalviai. Kaip dominuojančią spalvą pasirinkę vyšninę, sukursite išskirtinai elegantišką atmosferą. Visgi šis variantas labiau tinka drąsiems ir nebijantiems eksperimentuoti. Prieš renkantis tokias spalvas svarbu įvertinti, jog jos itin intensyvios ir su laiku gali varginti, todėl norintiems ryškių spalvų rekomenduojame jas naudoti vienai sienai ir didesnėse erdvėse, o ne visam kambariui“, – teigia L. Skirienė.

Šiemet bus populiarūs ir šalavijų bei alyvuogių žalios atspalviai. Tai saugumo jausmą suteikiančios spalvos, kurios yra puikus variantas norintiems paeksperimentuoti, tačiau bijantiems kardinalių pokyčių. Šalavijų bei alyvuogių žalia tinka ne tik namų sienoms, pastaraisiais metais sparčiai populiarėja šių spalvų dekoro detalės: pagalvės, užuolaidos, staltiesės. Naujausia tendencija – tokių spalvų virtuviniai baldai.

Nereikėtų aklai vaikytis tendencijų

Žmonės interjero detales visuomet renkasi pagal savo asmeninius pomėgius, taip pat didelę įtaką turi ir internete rastos idėjos. Visgi nereikėtų aklai vaikytis tendencijų, nes madingas daiktas ne visuomet yra funkcionalus ir patogus.

„Lietuviai yra santūrūs ir retas kuris išdrįsta interjerą kurti iš vien ryškių ir tamsių spalvų. Daugelis prioritetą teikia klasikai, t. y. šviesioms pastelinėms spalvoms ir kelioms ryškioms detalėms. Interjerą svarbu kurti pagal save, gerai apgalvoti kiekvieną spalvą ir atspalvį, kurį ruošiatės panaudoti. Vidutiniškai lietuvių namų interjeras atnaujinimas kas 4–6 metus, tad metinėmis tendencijomis mažai kas pasitiki“, – sako marketingo vadovė.

Ekspertė pratęsia, kad interjero tendencijas pastaruosius kelerius metus nedaug pasikeitė: populiariausiais interjero stiliais išlieka Japandi (japoniško ir skandinaviško stiliaus derinys), boho (spalvų, tekstūrų ir augalų gausa) ir Art deco (unikalių ir prabangių daiktų derinys). Vengiantiems kardinalių pokyčių ar taupantiems brangesniems interjero atnaujinimo sprendimams, verta atkreipti dėmesį į smulkias detales: užuolaidas ar pagalvėles. Naujumą padeda pajusti ir perdažytos ar tapetais perklijuotos sienos bei baldai. Dar vienas puikus sprendimas – interjerą atnaujinti etapais, t. y. iš pradžių perdažyti sienas ir lubas, tuomet nusipirkti naujus baldus ir galiausiai pasirūpinti patinkančiomis detalėmis.

Pirmenybę teikia funkcionalumui

Kaip ir pastaraisiais metais, taip ir šiemet interjere dominuos nestandartinių formų, funkcionalūs ir patogūs baldai. Kadangi prioritetas bus teikiamas natūralioms medžiagos, į madą sugrįš mediniai ir medvilne, linu ar bambuku aptraukti baldai. Nenorint daug investuoti ar apkrauti erdvės, rekomenduojama atsinaujinti kėdes ar kavos staliuką.

Kadangi interjero tendencijos aktualios ir naujakuriams, dar tik planuojantiems įsirengti namus, L. Skirienė pataria jiems labai kruopščiai viską suplanuoti bent metams į priekį.

„Svarbu prisiminti, kad tokius dalykus kaip elektros lizdų išdėstymas, sunku ar net neįmanoma pakeisti nedarant namuose kapitalinio remonto. Taip pat būtina atkreipti dėmesį į kiekvienos detalės funkcionalumą ir praktiškumą, pavyzdžiui, sienoms rinktis plaunamus ir vandeniui atsparius dažus, kuriuos bet kada bus galima nuvalyti. Svarbu apgalvoti ir medžiagas, iš kurių gaminamos grindys, laiptai, virtuvės baldai, nes praktiški sprendimai leis sutaupyti daug laiko ir pinigų ateityje“, – pataria marketingo vadovė.