Angle down Atgal

20 natūralių būdų, padėsiančių numalšinti danties skausmą

Danties skausmas – vienas nemaloniausių dalykų, ir belaukiant vizito pas odontologą neretai ieškoma būdų, kurie padėtų numalšinti danties skausmą. Kovoti su danties skausmu galima natūraliais būdais – daugumą „vaistų“ galite rasti tiesiog virtuvėje. Taigi, kokie produktai gali padėti?

1. Druskos tirpalas

Druskos galima rasti praktiškai kiekvienuose namuose. Jei netikėtai suskaudo dantį, stiklinėje šilto vandens ištirpinkite šaukštą druskos ir kelis kartus praskalaukite burną. Skausmas turėtų sumažėti.

2. Arbatmedžio aliejus

Eterinis arbatmedžio aliejus taip pat gali padėti sumažinti danties skausmą: užlašinkite kelis lašus arbatmedžio aliejaus ant skaudančio danties ir pamasažuokite pirštais – tai padės labiau aliejui įsigerti, ir po kurio laiko skausmas sumažės.

3. Gvazdikėliai

Gvazdikėliai jau nuo seno naudojami mažinti danties skausmą. Galite uždėti kelis gvazdikėlius ant skaudančio danties, ir sukandus laikyti, kol skausmas aprims. Taip pat galima naudoti ir eterinį gvazdikėlių aliejų – užlašinkite kelis lašus ant skaudančio danties.

4. Obuolių actas

Vatos diskelį pamirkykite obuolių acte ir dėkite ant danties. Vatos tamponėlį palaikykite prie danties kelias minutes – per tiek laiko skausmas turėtų nurimti.

5. Prieskonių ekstraktai

Jei skauda dantį, jums gali pagelbėti įvairių prieskonių ekstraktai: galite pamirkyti vatos diskelį migdolų, vanilės, citrinų ar pipirmėtės ekstrakte ir dėti ant skaudančio danties.

6. Imbieras

Imbiero šaknys taip pat padeda efektyviai mažinti danties skausmą: atpjaukite gabalėlį imbiero šaknies ir pakramtykite ta puse, kurioje yra skaudantis dantis. Jei kramtant jaučiamas didelis skausmas, galite tiesiog palaikyti ant danties susmulkinto imbiero.

7. Eterinis raudonėlių aliejus

Eterinis raudonėlių aliejus turėtų būti skiedžiamas alyvuogių aliejumi: į šaukštą alyvuogių aliejaus įlašinkite kelis lašus raudonėlių aliejaus, ir suvilgykite šiuo mišiniu vatos diskelį. Pridėkite prie skaudančio danties ir palaikykite.

8. Česnakas

Sutrinkite česnako skiltelę ir dėkite ant danties, kurį skauda. Taip pat galima susmulkintą česnaką sumaišyti su druska – abu šie būdai itin veiksmingi.

9. Bulvė

Žalia bulvė taip pat gali padėti numalšinti danties skausmą: nuskuskite bulvę ir atpjovę gabalėlį uždėkite ant skaudančio danties. Taip pat danties skausmą gali pašalinti ir trinta žalia bulvė, sumaišyta su druska.

10. Pipirmėtės lapai

Jei skauda dantį, pakramtykite žalią pipirmėtės lapą ir kurį laiką palaikykite ant skaudančio danties. Po 10-15 minučių skausmas turėtų sumažėti.

11. Svogūno griežinėliai

Svogūnas nuo seno naudojamas kovai su danties skausmu. Atpjaukite griežinėlį šviežio svogūno ir uždėkite ant skaudančio danties. Skausmas turėtų liautis jau po keliolikos minučių.

12. Žalioji citrina

Žaliosios citrinos sultys taip pat padės malšinti danties skausmą. Atpjaukite griežinėlį žaliosios citrinos, ir sukąskite, kad išsiskirtų citrinos sultys.

13. Agurkas

Agurku malšinti danties skausmą galima dvejopai: atpjaukite griežinėlį agurko ir sukąskite, arba susmulkinkite agurką ir sumaišykite su druska. Abu šie būdai gali greitai ir veiksmingai pašalinti danties skausmą.

14. Gysločiai

Gysločių lapų galima prisirinkti vasaros metu. Nuplautą gysločio lapą galima pakramtyti su skaudančiu dantimi, o tuomet, jei tai daryti pernelyg skausminga, gyslotį galima tiesiog pridėti prie skaudančio danties.

15. Juodieji pipirai

Šis prieskonis, kaip ir druska, turbūt gali būti randamas kiekvienuose namuose. Ant skaudančio danties pabarstykite pipirų, arba suvilgytą vatos tamponėlį pamirkykite šiuose prieskuoniuose ir sukąskite.Taip pat pipirus galima sumaišyti su druska ir pridėti prie skaudančio danties.

16. Kompresai

Šaltas arba karštas kompresas taip pat gali sumažinti danties skausmą. Į medžiagos skiautelę suvyniokite ledukų ir pridėkite prie skruosto. Jei šaltas kompresas nepadės, skaudančią vietą galite pašildyti – puikiai tiks karštas vanduo, įpiltas į plastikinį butelį (jei vanduo labai karštas, suvyniokite butelį į rankšluostį), ir tuomet dėkite prie skruosto).

17. Aitrioji paprika

Susmulkinkite aitriąją papriką ir užpilkite šiek tiek vandens. Pagamintą pastą galite tepti ant vatos tamponėlio ir pridėti prie skaudančios vietos, arba iš karto dėti prie skaudančios vietos.

18. Juodoji arbata

Juodojoje arbatoje esantys taninai padeda kovoti su įvairaus pobūdžio skausmais, tad dantų skausmas – taip pat ne išimtis. Pakelį juodosios arbatos užplikykite karštu vandeniu, ir tuomet, kada vanduo kiek pravės, priglauskite pakelį prie skaudančio danties. Greitai skausmas turėtų nurimti.

19. Sodos tirpalas

Stiklinėje vandens ištirpinkite šaukštą sodos, ir kelis kartus praskalaukite burną. Taip pat galite šaukštelyje ištirpinti žiupsnelį sodos, uždėti tyrę ant vatos tamponėlio, ir pridėti prie danties.

20. Burokėliai

Žalio burokėlio griežinėlis taip pat gali padėti numalšinti danties skausmą: tiesiog atpjaukite griežinėlį ir uždėkite ant skaudančio danties. Greitai skausmas nurims.

Žinoma, liaudiškų priemonių poveikis yra gana trumpas, ir norint, kad danties skausmas nepasikartotų, reikėtų apsilankyti pas odontologą. Jei reguliariai atliksite profesionalią burnos higieną ir tinkamai rūpinsitės dantimis kasdien, dantų skausmo bus galima ir išvengti, taigi, nepamirškite dantims skirti pakankamai dėmesio.

Patarimų pasaulis

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite