Angle down Atgal

20-mečių krepšinio rinktinės treneris D. Kairys: kartelė iškelta aukštai

Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) vaikinų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Donaldas Kairys paskelbė išplėstinį kandidatų, kurie bus kviečiami į treniruočių stovyklą ruoštis Europos jaunimo čempionatui, sąrašą. Išplėstiniame kandidatų sąraše yra 24 krepšininkų pavardės.

„Per karjerą Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje spėjau padirbėti septyniuose turnyruose, kur įgijau puikios patirties ir nepakartojamų emocijų, kurių labai pasiilgau. Džiaugiuosi dėl Lietuvos krepšinio federacijos išreikšto pasitikėjimo ir suteiktos galimybės vesti į priekį 20-mečių rinktinę vyriausiojo trenerio pareigose. Nuotaikos prieš treniruočių stovyklą labai pakilios ir įkvepiančios sunkiam darbui. Visi kandidatai patvirtino, kad dalyvaus rinktinės stovykloje. Stengsimės žaisti greitai ir išnaudoti savo pranašumus, o svarbiausias ginklas bus kovingumas ir komandinė dvasia“, – sakė D. Kairys.

Rinktinė į pirmąją treniruočių stovyklą rinksis birželio 11 dieną Druskininkuose, o antroji pasiruošimo dalis vyks Kaune. Pasiruošimo metu planuojama sužaisti mažiausiai penkerias kontrolines rungtynes su Latvijos, Ispanijos, Didžiosios Britanijos ir Izraelio rinktinėmis.

Lietuviai Europos čempionato kovas pradės D grupėje ir susikaus su Slovėnijos, Lenkijos ir Graikijos rinktinėmis. Į atkrintamąsias varžybas pateks visos grupės ekipos ir toliau tęs kovą aštuntfinalio etape. Lietuvos rinktinė jame susitiks su viena iš C grupės komandų – Ispanija, Vokietija, Latvija arba Kroatija.

„LKF vykdomasis komitetas iškėlė tikslą užimti 1–8 vietas, bet ši rinktinė su treneriu Gediminu Petrausku dar niekada negrįžo be medalių. Kartelė iškelta aukštai, bet tai yra gerai, juk atstovaujame Lietuvai. Grupėje susitiksime su Graikijos, Slovėnijos ir Lenkijos komandomis. Favorites išskirti yra sunku, nes dar neaišku kokias sudėtis surinks varžovai. Geriausių žaidėjų galime nepamatyti dėl artėjančios NBA naujokų biržos, be to gali keistis ir treneriai. Tradiciškai, ispanai, turkai ir serbai yra pagrindiniai varžovai kovoje dėl medalių. Šios komandos demonstruoja stabiliai gera krepšinį, bet lietuviai taip pat moka žaisti, juk tai mūsų kraujyje“, – teigė 20-mečių vyriausiasis treneris D. Kairys.

Pirmoji dvikova lietuvių lauks liepos 13 dieną su Lenkijos ekipa, liepos 14 lauks susitikimas su Slovėnija, o grupės kovas dvidešimtmečiai baigs akistata su Graikijos rinktine liepos 15 dieną.

Europos jaunimo čempionatas vyks liepos 13–21 dienomis Tel Avive (Izraelis). Šiai rinktinei LKF vykdomasis komitetas iškėlė tikslą čempionate užimti 1-8 vietas.

Lietuvos jaunimo vaikinų rinktinės išplėstinis kandidatų sąrašas: Paulius Poška, Lukas Kišūnas, Justinas Leganovičius, Dominykas Bučas (visi - Vilniaus KM), Arnas Velička, Lukas Garliauskas, Julius Liesis (visi - Kauno KM „Aisčiai“), Karolis Sapiega, Ignas Sargiūnas, Marius Valinskas (visi - Kauno A. Sabonio KC), Justinas Sakalauskas, Nojus Verbickas (abu - Ukmergės SC), Vitalijus Kozys, Ernestas Jonkus (abu - Klaipėdos V. Knašiaus KM), Tadas Poška (Gargždų SM), Eimantas Žilius (Plungės SRC), Arminas Kleišys (Mažeikių SM), Grantas Vasiliauskas (Alytaus SRC), Dominykas Ratkus (Šiaulių KA „Saulė“), Tadas Vaičiūnas (Panevėžio KKSC), Danielius Lavrinovičius (Sostinės KM), Lukas Uleckas (Marijampolės ŽSM), Amandas Urkis (Kauno KM „Tornado“), Justas Sakalauskas (Šakių JKSC).

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite