Angle down Atgal

11-asis tarptautinis festivalis „Big Band Festival Šiauliai 2020” džiugino kokybiškos muzikos gerbėjus

Savaitgalį Šiauliuose netrūko šurmulio. Gimtadienį švenčiantis miestas prisipildė nuotaikingai nusiteikusių gyventojų, kurie įvairiose miesto erdvėse džiaugėsi renginių įvairove ir gausa. Saulės Laikrodžio aikštėje vykęs tarptautinis festivalis „Big Band Festival Šiauliai 2020“ pritraukė kokybiškos džiazo muzikos išsiilgusius šiauliečius.

Festivalį atidarė jau ne vienerius metus jame dalyvaujantis „Latvijos radijo bigbendas“ iš Rygos, kurį jau spėjo pamėgti ir lietuviai. Kasmet ypatingomis programomis stebinantys muzikantai šiemet į sceną lipo kartu su soliste Kristīne Prauliņa. Susirinkusių džiazo muzikos gerbėjų neatbaidė net ir trumpam
pasirodęs lietus. Jie ypač pasidžiaugė, kad Koronavirusas nesutrukdė atvykti į Šiaulius, mat dar praėjusį penktadienį kilo nemaža grėsmė, jog Latvijos Vyriausybė būtų stipriai pakoregavusi organizatorių planus.

Dalyvius iš Rygos scenoje keitė mūsiškiai – Šiaulių bigbendas, kurie šiais metais koncertavo su suomiu Ismo Haavisto. Charizmatiškas atlikėjas nuo pat pirmų akordų išjudino Šiaulių publiką. Smagūs rokenrolo muzikos garsai, profesionalus bigbendo atlikimas bei vietoje nenustygstantis atlikėjas nepaliko abejingų. Pats Ismo pasidžiaugė ne tik Šiaulių publika, bet ir kokybišku bendradarbiavimu su Šiaulių bigbendo muzikantais bei galimybe antrą kartą pasisvečiuoti Lietuvoje. Pirmosios festivalio dienos vakaro vinimi tapo visų taip lauktas Kauno bigbendas kartu su Linu Adomaičiu. Retai Šiauliuose koncertuojantis atlikėjas žiūrovus privertė ne tik šokti ir kiekvieną pasirodymą palydėti gausiais aplodismentais, bet ir dainuoti kartu visiems puikiai žinomas Lino Adomaičio dainas.

Šiauliečiai nenoriai paleido muzikantus nuo scenos, priversdami pirmosios dienos festivalio koncertus užbaigti bisu. Skambant paskutinei dainai „Vandenynai“, Saulės laikrodžio aikštė prisipildė švieselių, sklindančių iš klausytojų mobiliųjų telefonų, „jūra“.

Antra diena pradžiugino puikiu oru. Saulės apšviestoje aikštėje dar gerokai prieš penkias pradėjo rinktis žiūrovai. Tuo ypatingai džiaugėsi Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos džiazo orkestro jaunieji muzikantai. Jų vadovas Romualdas Žukauskas prasitarė, kad jo mokiniai šiam festivaliui ruošėsi visus metus ir ypač laukė pasirodymo didelėje scenoje. Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos džiazo orkestro jaunimėlis ne tik koncertavo, bet ir klausėsi visų festivalio koncertų bei žavėjosi profesionalių bigbendų meistriškumu.

Jaunimą scenoje pakeitė Klaipėdos džiazo orkestras su žaviomis vokalistėmis - Edita Bodrovaite-Rukiene, Gabriele Urbonaite, Kristina Kasperaityte. Nuotaikinga programa smagiai nuteikė žiūrovus, o stiprūs vokalisčių balsai bei solidus klaipėdiškių muzikavimas maloniai glostė klausytojų ausis.

Muzikantus išpajūrio scenoje pakeitė svečiai iš sostinės – Vilniaus bigbendas kartu su „Lietuvos balso“ nugalėtoja Paulina Paukštaityte. Atlikėja labai džiaugėsi galimybe koncertuoti su, kaip ji pati įvardino, „saugiu“ užnugariu. Dažniausiai su grupe pasirodanti muzikantė, šalia Vilniaus bigbendo sąstato būtent taip ir jaučiasi – saugiai, užtikrintai. Publikai jie paruošė ne tik gerai žinomų džiazo kūrinių, bet ir savo pačios dainų.

Na o festivalio finalinius akordus sugrojo svečiai iš kaimyninės Latvijos – Jelgavos bigbendas su soliste Ezia. Jaukus ir subtiliai skambantis pasirodymas puikiai užbaigė dviejų dienų džiazo muzikos maratoną.

Jau vienuoliką metų gyvuojantis festivalis dėkoja visiems atėjusiems pasiklausyti geros muzikos. Organizatoriai tikisi, kad ir kitais metais turėsime galimybę džiaugtis tokia švente ne tik mūsų visų ausims, bet ir širdims. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite