Angle down Atgal

1 iš 40 at­ve­jų pa­sau­ly­je: ber­niu­kas gi­mė su uo­de­ga

35-ąją nėš­tu­mo sa­vai­tę gi­męs ber­niu­kas šo­ki­ra­vo jį priė­mu­sius gy­dy­to­jus. Pa­sau­lį iš­vy­dęs nau­ja­gi­mis gi­mė su di­džiu­le uo­de­ga, ku­rios ga­le – mė­sin­gas ka­muo­liu­kas. Tai 1 iš 40 re­tų at­ve­jų žmo­ni­jos is­to­ri­jo­je.
 

Keista uodega, kyšanti iš kairiojo sėdmens, siekė net 12 cm ilgio, o kamuoliuko plotis – net 4 cm. Šis ypatingas vaikas gimė Fortalezoje (Brazilija) Alberto Sabino vaikų ligoninėje. Galiausiai chirurgams pavyko sėkmingai pašalinti šį išsigimimą naujagimio kūne.

Šis išskirtinis atvejis buvo užfiksuotas ir publikuotos nuotraukos viename medicininiame žurnale, taip pat paaiškinta, dėl ko tai galėjo nutikti.

Pasirodo, mamos įsčiose visi embrionai turi uodegą, tačiau, praėjus kelioms savaitėms po nėštumo pradžios, ji vėl „sugeriama“ į kūną. Kaip bebūtų, šis atvejis parodo, kad kartais motina gamta pateikia staigmenų.

Brazilijos gydytojai patvirtino, kad tame kamuoliuke nėra jokių kremzlių ar kaulų, tad ji tikrai yra „tikra žmogaus uodega“. Tai, kitaip tariant, tik kraujagyslių, raumenų ir nervų darinys.

(Jour­nal of Pe­diat­ric Sur­ge­ry Ca­se Re­ports nuo­tr.)
(Jour­nal of Pe­diat­ric Sur­ge­ry Ca­se Re­ports nuo­tr.)

Tiesa, neskaitant šios uodegos, vaikas gimė sveikas, be komplikacijų. Laimei, ir šis darinys nebuvo susietas su naujagimio nervų sistema, todėl gydytojai galėjo jį pašalinti be jokių pasekmių berniukui. Ištyrus kamuoliuką, paaiškėjo, kad jis buvo sudarytas iš riebalinio ir embriono jungiamojo audinio, o pati uodega buvo tik bekaulis darinys.

Apskritai, žmogaus formavimosi istorija prasidėjo prieš 350 mln. metų, kai pirmykščiai gyvūnai turėjo masyvias uodegas, kurios, bėgant laikui, sunyko, kol galų gale liko tik mėsinga ir raumeninga masė, ant kurios dabar tikriausiai sėdite.

Parengta pagal Dailystar.co.uk

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite